CNN Prima News Nikki Haleyová

Nikki Haleyová

Výpis příspěvků ke štítku „Nikki Haleyová“

Trump se obrátil na nejvyšší soud. Tribunál má rozhodnout o jeho prezidentské imunitě

Americký exprezident a uchazeč o Bílý dům Donald Trump požádal Nejvyšší soud Spojených států, aby rozhodl v otázce jeho prezidentské imunity před trestním stíháním v souvislosti s kauzou ovlivňování výsledků poslední prezidentské volby z roku 2020, píší americká média. Pondělí bylo posledním dnem, do kterého se Trump mohl odvolat proti rozhodnutí soudu nižší instance z minulého týdne. Ten rozhodl, že stíhán být může.

Trump slaví triumf i v primárkách, kterých se nezúčastnil. Potupa pro Haleyovou, hlásí média

Republikánská kandidátka na americkou prezidentku Nikki Haleyová musí skousnout další hořkou pilulku. Po neúspěchu v primárkách státu New Hampshire prohrála i v Nevadě. Paradoxem je, že se tohoto klání neúčastnil favorit Republikánů Donald Trump a stejně Haleyová nezvítězila. Je vhodné dodat, že v Nevadě nešly automaticky získat hlasy delegátů potřebných k nominaci pro volby.

KOMENTÁŘ: Trump, nebo Biden? Koho a proč si přeje Čína

Čínské vedení pragmaticky sleduje americké předvolební zápolení. Tamní média začínají hledat odpověď na otázku, kdo z pravděpodobných prezidentských kandidátů bude pro Čínu nejstravitelnější, zejména pak za současných podmínek přetrvávající recese a regionálních válek s globálními dopady.

Trumpovi stojí v cestě poslední překážka, říká jí „ptačí mozeček“. Kdo je Nikki Haleyová?

Donald Trump míří znovu za republikánskou nominací na prezidenta, v cestě mu už stojí pouze Nikki Haleyová, někdejší americká velvyslankyně při Organizaci spojených národů. V minulosti působila jako Trumpova spojenkyně, už tehdy ale byla mezi nimi cítit rivalita, která panuje i nyní. Trump ji například nazývá „ptačím mozečkem“. Pro mnohé však Haleyová představuje relevantní alternativu, která by mohla ohrozit i prezidenta Joea Bidena.

MAPY, GRAFY, PRŮZKUMY: Výsledky primárek v USA 2024 podle pohlaví, rasy i náboženství

Spojené státy se pomalu připravují na opakovaný prezidentský souboj Joea Bidena a Donalda Trumpa. Oba jsou zatím výrazní favorité svých stran, ale na nominaci si ještě musí počkat. O tom, kdo se za republikány a demokraty bude ucházet o Bílý dům, definitivně rozhodnou až výsledky primárek. A právě velký přehled jejich výsledků najdete v tomto článku.

Trump zvítězil i v primárkách v New Hampshire. Ještě není konec klání, vzkázala mu oponentka

Bývalý americký prezident Donald Trump podle očekávání zvítězil v úterních republikánských primárkách ve státě New Hampshire a přiblížil se tak stranické nominaci do listopadových prezidentských voleb ve Spojených státech. Na základě svých odhadů to uvedla agentura AP. Trumpova hlavní soupeřka, bývalá guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haleyová, exprezidentovi pogratulovala k vítězství, klání však podle ní zdaleka není u konce. V demokratických primárkách zvítězil prezident Joe Biden. Podle AP se čím dál zřetelněji rýsuje možnost reprízy jeho volebního souboje s Trumpem z roku 2020.

Trump přísně tají, koho chce za viceprezidenta. Ve hře je i republikánská noční můra

V současnosti největší favorit na vítězství v amerických prezidentských volbách Donald Trump stále veřejně neřekl, koho bude chtít za viceprezidenta. S ohledem na Trumpův věk – v době voleb 78 let – může být viceprezident i člověk, který se posune do čela země. Seznam potenciálních kandidátů paradoxně zahrnuje i některé z Trumpových volebních soků.