reklama
CNN Prima News Novavax

Novavax

Výpis příspěvků ke štítku „Novavax“

Sledujte ŽIVĚ rozhovor s Prymulou: Jak velkou hrozbou jsou mutace z dovolených?

Kvůli mutacím koronaviru odborníci v Česku tlačí na ministerstvo zdravotnictví, aby upravilo systém očkování. Chtějí zkrátit lhůtu mezi první a druhou dávkou vakcíny a současně více hlídat očkované pouze první dávkou, kteří se po 21 dnech oficiálně řadí mezi neinfekční. Jsou mutace z dovolených pro Česko opravdu takovou hrozbou? Sledujte rozhovor s epidemiologem Romanem Prymulou v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS nebo v tomto článku od 8:10.

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová

Od července začne ve státech Evropské unie platit covid pas, který by měl občanům členských zemí zajistit jasná pravidla pro snadné cestování napříč členskými státy. Očkovací pas bude zahrnovat záznam o vakcinaci, prodělání nemoci či negativním testu. Podle eurokomisařky Věry Jourové se však jednotlivé státy teprve rozhodnou, co přesně covid pas lidem v zemi umožní, řekla to ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň uvedla, že Evropská léková agentura zřejmě brzy schválí vakcínu společnost Novavax.

Dánsko se zbavuje vakcín AstraZeneca. Hamáček je chce, Prymula před nimi varuje

Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula varuje před dodávkami vakcín AstraZeneca z Dánska. Severské království oznámilo, že kvůli vážným vedlejším účinkům tuto očkovací látku nebude občanům aplikovat. Šanci poté vycítil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který navrhl o dánský zbytek vakcín usilovat. Podle Prymuly se však může jednat o šarži, která nemusí být v pořádku.

Opozice čeká výhody díky „české“ vakcíně. Podle Havlíčka by se o nich dalo jednat

V Bohumili nedaleko Prahy se má vyrábět jedna ze dvou klíčových částí vakcíny Novavax proti COVID-19. Ta druhá bude vznikat ve Švédsku. Celá vakcína by se potom měla kompletovat v továrně v Německu. Opozice doufá, že díky podílu budou mít Češi rychlejší dodání nebo více dávek. Podle ministra obchodu a průmyslu a také dopravy Karla Havlíčka (za ANO) by se o tom mohlo jednat.

reklama