CNN Prima News obyvatelé

obyvatelé

Výpis příspěvků ke štítku „obyvatelé“

Porodnost celé Evropy trumfují hned tři země světa. Vedle 172 Indů se narodí jeden Čech

6. září 2022 07:32

Každé čtyři minuty se na světě narodí zhruba tisíc dětí. I když se experti neshodnou, kdy se globální populační růst zastaví, jisté je, že ještě v příštích několika dekádách bude obyvatelstvo Země bobtnat. Pro fanoušky evropského kontinentu to ale bude smutný pohled, otěže populačního pelotonu totiž dávno masivně přebrali Asiaté a Afričané.

Interaktivní mapa: Žijete v úspěšné, či opomíjené obci? Podívejte se, jak se daří té vaší

4. září 2022 18:50

Zajímá vás, jak se žije lidem v sousedním městě či vesnici? Proč mají lepší, nebo horší podmínky k životu než vy? A víte, jak je na tom vaše obec? Podívejte se na velké srovnání životní úrovně v Česku, které exkluzivně pro CNN Prima NEWS připravil STEM. Díky unikátní interaktivní mapě zažijete volby jinak, než jste zvyklí. A v hlavní roli tentokrát nebudou politické strany, ale vy. Zjistěte, do které kategorie obcí spadá ta vaše, na jaké úrovni je z hlediska bydlení, infrastruktury, příjmů či mezilidských vztahů a jak si vede v celorepublikovém měřítku. Patří vaše bydliště mezi komplikované, opomíjené či úspěšné obce?

Světová populace drasticky klesne, odhaduje ekonom. Kolik lidí bude na planetě v roce 2100?

26. srpna 2022 13:07

Světová populace by se do konce století mohla snížit na čtyři miliardy ze současných téměř osmi miliard, uvádí ve studii britský ekonom James Pomeroy ze společnosti HSBC. Počet lidí na planetě podle něj začne zhruba za 20 let zásadně klesat kvůli stále nižší plodnosti, stárnutí populace a ekonomickým důvodům. O studii zveřejněné tento týden napsal server Les Échos.

Putin věří konspiraci „zlatá miliarda“. Podle ní chce Západ zotročit Rusko kvůli zdrojům

24. července 2022 19:35

Zatímco v západní společnosti jsou vyznavači konspiračních teorií povětšinou vysmíváni, v Rusku se jedna z populárních konspiračních teoriích usadila i v největších patrech politiky. Jedná se o koncept takzvané „zlaté miliardy“, podle které chtějí globální elity zotročit svět v čele s Ruskem, protože planeta uživí jen limitované množství lidí. Teorii prezentuje i Vladimir Putin.

Reportér v Charkově: Tlející mrtvoly i zničená technika. Lidé si ale konečně oddychli

15. května 2022 15:51

Obyvatelé Charkova si po téměř třech měsících oddychli. Ruské ostřelování skončilo. Tak situaci ve městě popsal reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Náš štáb se podíval i do blízkosti frontové linie, konkrétně na místa, které osvobodila ukrajinská armáda. „Jsou tam stopy bojů – celá řada zničené ruské bojové techniky, tlející mrtvá těla a dokonce i sestřelený ruský vrtulník,“ popsal reportér.