
Řidiči v Liberci si stěžují na všudypřítomné zákazové značky
Řidiči v Liberci si stěžují na všudypřítomné zákazové značky. Mají podle svých slov pocit, jako by se ocitli v únikové hře. S příchodem dubna totiž ve městě začaly na mnoha místech práce na silnicích a uzavírky se dotkly i velmi frekventovaných tras. Lidé se zlobí na vedení radnice. Tvrdí, že opravy měly být lépe koordinované.
Couvající nebo otáčející se auta. To je typický obrázek ulic Liberce těchto dnů. „Zrovna jsem na to nadával. V Liberci to vždycky bývalo o prázdninách, ale to, co je teď, je opravdu bizarní,“ řekl CNN Prima NEWS jeden z řidičů. „Je to hrozné, nic tu není označené a musíme to zase celé objíždět. Je to katastrofa,“ dodal další.
ČTĚTE TAKÉ: Na pražské linky do Roztok a Úval se vydaly nové vlaky. Fólie je ochrání i před sprejery
„Je toho skutečně hodně. Od 1. dubna se rozjely velké infrastrukturní projekty,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc (nestr. za ANO). Situaci v Liberci už tak komplikuje uzavírka jednoho z tubusů tunelu na průtahu městem a oprava navazujícího mostu, teď se k tomu přidala ještě série oprav povrchů silnic, výměna inženýrských sítí a navrch rekonstrukce parovodu. Na objízdných trasách se proto silnice často ucpávají.
„Než si místní obyvatelé zvyknou, že je dopravní situace komplikovaná, tak jim to jistě chvilku potrvá, ale oni se to naučí,“ míní stavbyvedoucí Jan Vysušil.
Zatím to tak ale nevypadá. Sociální sítě se hemží příspěvky naštvaných řidičů, kteří se zlobí na vedení města. Začít tolik rekonstrukcí najednou prý svědčí o tom, že práce nikdo nekoordinuje. „Skutečně mám čisté svědomí, že jsme to zkoordinovali nejlépe, jak to šlo. Samozřejmě je toho hodně. Na druhou stranu je ale znát, že se ve městě investuje a město tak bude lepší,“ tvrdí náměstek Šolc.
Některé uzavírky skončí za dva za tři týdny, jiné ale potrvají až do podzimu a na začátku července se k nim přidají další.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Nejdřív rána, pak téměř všem obyvatelům Stanovic vyhořely spotřebiče. Pátrá se po příčině