reklama

Od soboty jsou roušky povinné jen v nemocnicích a sociálních zařízeních

Pacienti, klienti, ani zaměstnanci sociálních služeb nemusí nosit roušky, pokud dodrží předepsaný odstup půl druhého metru. Roušky zůstávají povinné v nemocnicích, domovech důchodců a domovech se zvláštním režimem. Na svém twitterovém účtu to v pátek oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

reklama

„Roušky budou od zítra celorepublikově povinné jen v nemocnicích a ve vybraných sociálních zařízeních, jako jsou domovy důchodců. Na základě podnětů zdravotníků jsme se rozhodli opatření, původně psané na všechna zdravotnická a sociální zařízení, upřesnit,“ uvedl na Twitteru Vojtěch.

Roušku ale nemusí podle ministra mít pacienti, uživatelé sociálních služeb a děti do 2 let. „Po dobu nezbytně nutnou mohou roušku odložit zdravotníci, pokud je to potřeba pro poskytnutí péče. Výjimku mají i zaměstnanci, pokud jsou více než 1,5 m od jiné osoby,“ dodal Vojtěch.

Případné další výjimky si mohou stanovit poskytovatelé zdravotních služeb nebo ošetřující lékař.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama