CNN Prima News odchod

odchod

Výpis příspěvků ke štítku „odchod“

Nic se nemění, vzkázal Vondrák. Po odchodu z ANO zůstává hejtmanem, má podporu zastupitelů

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák má i po odchodu z hnutí nadále podporu krajského klubu zastupitelů ANO. Po pondělním jednání klubu to potvrdil krajský šéf ANO Josef Bělica. Vondrák k tomu dodal, že ani necítí žádné napětí uvnitř krajského ANO. Návrh na změnu na postu hejtmana nebude podávat nikdo ze zastupitelů ANO a podle jeho informací ani koaliční partneři či opozice. Podle prvního místopředsedy hnutí Karla Havlíčka by Vondrák měl zhodnotit, zda mu přijde férové zůstávat ve funkcích.

Mnozí politici slaví, cítím nespravedlnost. Moderátor Wollner končí v České televizi

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize (ČT). Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření z jakéhokoliv trestného činu.

Konec Putina není v této fázi dobrý scénář. Po něm přijde ještě něco horšího, varuje expert

Vladimir Putin se v novém roce zřejmě dostane pod ještě větší tlak svého okolí. To si myslí britský bezpečnostní expert Ed Arnold z britského think-tanku Královský institut pro obranné a bezpečnostní služby. Odborník v souvislosti s tím varoval před další eskalací konfliktu. Zároveň je ale toho názoru, že konec Putina v čele Ruska by v současné době nebylo tím nejlepším řešením.

Spor v SPD: Nechutně jste mě pranýřovali, napsal Blaško Okamurovi a vrátil mu průkaz hnutí

Europoslanec Hynek Blaško odchází z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Uvedl to v dopise předsedovi hnutí Tomiu Okamurovi, který zveřejnil na Facebooku. Blaško kritizuje šéfa hnutí za nedemokratické jednání vůči členům SPD. Okamura se podle něj obklopuje jen lidmi, kteří si nedovolí mu oponovat, a zasahuje do skladby regionálních volebních kandidátek.

PPF v Rusku definitivně končí. Dokončila prodej místního Home Creditu

Investiční skupina PPF a její společnost Home Credit dokončily prodej svého zbývajícího podílu 49,5 procenta v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných společností. Znamená to odchod PPF a Skupiny Home Credit z ruského bankovního trhu. Plnou vlastnickou kontrolu nad HCFB převzala skupina individuálních investorů. PPF to oznámila v tiskové zprávě.