reklama

odlet

Výpis příspěvků ke štítku „odlet“

Definitivní konec afghánské mise. Poslední američtí vojáci odletěli po 20 letech z Kábulu

Z Afghánistánu v noci na úterý tamního času odletěli poslední američtí vojáci. Agentuře Reuters to potvrdil generál Frank McKenzie, který velí americkým silám na Blízkém východě, v Perském zálivu a severní Africe. Na palubě posledního amerického letadla, které odstartovalo z kábulského mezinárodního letiště, byl podle něj také americký velvyslanec.

Sledujte ŽIVĚ: Satoranský s týmem a Frintová aneb odlet českých reprezentantů do Tokia

Po raním odletu zlatého judisty z Ria Lukáše Krpálka či cyklisty Ondřeje Cinka do japonského Tokia míří další část české reprezentace. Na palubě letadla se o místo budou dělit hráči basketbalového týmu v čele s Tomášem Satoranským a triatlonistka Vendula Frintová. Sledujte tiskovou konferenci s českými sportovci a odlet na letní olympijské hry přímo v tomto článku.

Z letiště v Ruzyni odletěl speciál se zaměstnanci ruské ambasády

Z třetího terminálu pražského letiště v Ruzyni v sobotu po 14:30 odletěl ruský vládní speciál, který dopraví do Ruska část diplomatů a zaměstnanců ruského velvyslanectví vyhoštěných z Česka kvůli kauze Vrbětice. Odlet potvrdila mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Do letadla nastoupilo několik desítek lidí. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo má pro ně přiletět v pondělí.

Americký tým po třech dnech v Česku odletěl zpět do USA. Mapovali terén, tvrdí obrana

Tým amerických zdravotníků přiletěl o víkendu do Česka. Vláda na jejich pobyt kývla před dvěma týdny, poté ho schválily i Poslanecká sněmovna a Senát. Jak ale zjistili reportéři CNN Prima NEWS, minimálně část týmu ve středu odletěla zpět do Spojených států. V živém vysílání Hlavních zpráv to pak potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Podle něj však nešlo o lékaře, kteří by měli v Česku pomáhat, ale o průzkumný tým, jenž teď bude vymýšlet strategii.

Se zpožděním 9 let se otevřelo nové letiště v Berlíně. Odletěl první linkový spoj

Aktualizováno

S devítiletým zpožděním se v sobotu otevřelo berlínské letiště Willyho Brandta. Nový letecký uzel přijal v sobotu dva stroje, v neděli ráno se poté uskutečnil první odlet, konkrétně společnosti EasyJet do londýnského Gatwicku. Proti zprovoznění terminálu 1, který je středobodem nového letiště, v sobotu demonstrovaly stovky klimatických aktivistů a také lidí nespokojených s hlučností letecké dopravy. Letectví v současné době prožívá hlubokou krizi vyvolanou pandemií nemoci COVID-19, která zcela jistě přibrzdí plány budoucího rozvoje letiště.

reklama