reklama
CNN Prima News odposlechy

odposlechy

Výpis příspěvků ke štítku „odposlechy“

Zeman kontra Babiš: Odposlechy v okolí prezidenta jsem nezastavil, trvá na svém premiér

24. srpna 2021 16:38

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by prezidentovi Miloši Zemanovi řekl, že zastavil odposlechy lidí v jeho nejbližším okolí. Vyloučil i to, že by u jeho setkání s hlavou státu mohl být kancléř Vratislav Mynář. Babiš to v úterý řekl ČT. Zeman o víkendu v rozhovoru pro Blesk řekl, že mu předseda vlády za přítomnosti kancléře sdělil, že odposlechy zastavil.

Jednou ve funkci a do důchodu, hotovo dvacet. Šándor má o budoucnosti šéfa BIS jasno

24. srpna 2021 08:51

Mediální přestřelka prezidenta a premiéra České republiky ohledně budoucnosti šéfa BIS je nešťastná. Těmito slovy zhodnotil aktuální dění bezpečnostní poradce Andor Šándor. V pořadu CNN Prima NEWS 360° dále upozornil, že je nepřípustné, aby ve funkci někdo zůstával více než jedno období. Z hlediska bezpečnosti bychom se podle něj měli učit od jiných zemí.

Zemanův kancléř Mynář: BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě

23. srpna 2021 21:33

BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě, zdůraznil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Reagoval tak na prohlášení prezidenta, že bezpečnostní informační služba (BIS) odposlouchávala lidi z jeho okolí. Podle opozice jde ale o další z útoků Zemana na šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelku.

Babiš se ohradil proti Zemanovi: Vláda ani premiér nemohou zastavovat odposlechy

22. srpna 2021 12:34

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá, že by vláda měla pravomoc povolovat nebo zastavovat odposlouchávání ze strany Bezpečnostní informační služby (BIS), a nezajímá se o to. Reagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana, který tvrdil, že ho šéf BIS Michal Koudelka roky odposlouchával. Požádal proto předsedu vlády, aby špehování zarazil. BIS odmítla Zemanovy konkrétní výroky komentovat.

BIS by neměla fízlovat ústavní činitele, některé odposlechy jí nepřísluší, řekl Zeman

17. srpna 2021 17:56

Prezident Miloš Zeman má v plánu předložit další výhrady, které má vůči řediteli Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi. Toho nakonec kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve funkci ponechal, ale jen do doby, než o něm rozhodne nová vláda po volbách. „BIS by se neměla zabývat některými odposlechy, protože to jí nepřísluší,“ naznačil Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy s tím, že by neměla „fízlovat“ ústavní činitele.

Soud zastavil stíhání Víta Bárty za únik odposlechů. Jeho vina se neprokázala

10. prosince 2020 19:37

Soud zastavil trestní stíhání bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a policisty Jana Petržílka v kauze úniku odposlechů někdejšího pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Na posun v případu ve čtvrtek upozornil server Česká justice. Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci sdělila, že informaci prozatím potvrdit nemůže.

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

4. prosince 2020 21:45

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

reklama