CNN Prima News odposlechy

odposlechy

Výpis příspěvků ke štítku „odposlechy“

Další bitva prince Harryho. Po korunovaci vyrazil do boje s bulvárem, slaví první úspěch

Prince Harryho čeká další velký boj. Jen pár dní po korunovaci, po níž urychleně odlétal do Spojených států, začíná u Nejvyššího londýnského soudu proces proti deníku The Mirror. Princ Harry ho žaluje za to, že novináři informace získávali nezákonně – díky odposlechům telefonů členů královské rodiny. Jde o články mezi roky 1996 až 2011.

Kdo je Jana Nečasová? Premiéra nazvala primitivem, jako úřednice úkolovala tajné služby

Kauza, která začala pronásledováním sokyně v lásce a zdaleka neskončila pádem celé vlády. Případ Jany Nečasové a jejího manžela a expremiéra Petra Nečase (ODS) se táhne už deset let. Někdejší šéfka premiérova vládního kabinetu se čerstvě dočkala milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana, a to v kauze úkolování a zneužívání tajných služeb. Ze zveřejněných odposlechů mimo jiné vyplynulo, že Nečasová nešetřila ostrými slovy ani expremiéra za občanské demokraty. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Ty jsi normální primitiv, vole,“ řekla Nečasovi na jednom z odposlechů.

Rusové ničí vlastní zbraně a vydávají je za ukrajinské. Domů pak hlásí „úspěch“, tvrdí SBU

Ukrajinská vojenská rozvědka Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila další zachycený rozhovor mezi ruskými vojáky. Velitel na něm své podřízené nabádá ke zničení vlastního vybavení, aby ho mohl vydávat za ukrajinské a nahlásit tak alespoň částečný úspěch. Tvrzení ukrajinské tajné služby se nedá nezávisle ověřit, nicméně informací o tragické morálce ruských vojáků v posledních dnech značně přibývá.

Zabití generála odhalilo další problémy Rusů. Největší selhání všech dob, říká odborník

Smrt vysoce postaveného ruského generála na Ukrajině odhalila další selhání ruské armády. Alespoň to tvrdí šéf investigativní skupiny Bellingcat Christo Grozev. Podle bulharského novináře totiž následně zachycené hovory ukázaly, že Rusové nejsou schopni využívat své moderní šifrovací zařízení. Riziku odposlechu svých hovorů se navíc prý vystavili svými chybami.

Milion Berbrovi za titul Slavie? Tvrdík to popírá. Policejní odposlechy zmiňují i rasismus

V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra se píše i o milionovém úplatku od pražské Slavie. Ten měl mít Berbr od klubu přislíbený, pokud vyhraje titul. Fotbalový boss měl mimo jiné pomáhat i s ovlivňováním rozhodčích v kvalifikaci Ligy mistrů, píše web efotbal.cz. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík informace popřel.