reklama

Odveta přichází obratem. Izrael za raketový útok ostřeloval Pásmo Gazy

Letadla izraelské armády v noci na středu zasáhla cíle v palestinském Pásmu Gazy, odkud radikálové v úterý na izraelské území vypálili několik raket. Z Gazy ani z Izraele podle Reuters nebyli hlášeni mrtví.

reklama

Izraelská armáda uvedla, že v noci podnikla asi deset náletů v Pásmu Gazy, kde vládne islamistické hnutí Hamás. Operaci podle Izraele předcházel útok z Gazy, při kterém radikálové na Izrael odpálili 15 raket. Na izraelské straně hranice se kvůli útoku z Gazy rozezněly výstražné sirény.

Raketa vypálená z Pásma Gazy dopadla v úterý večer na přímořské izraelské město Ašdod, které leží mezi Gazou a Tel Avivem. Zranění utrpěli nejméně dva lidé. Izrael uvedl, že jeho protiraketová obrana zachytila osm raket vypálených z Gazy ve středu.

K tématu

Při středečním náletu, který agentura Reuters označila za zjevnou odvetu, zasáhla izraelská letadla v Pásmu Gazy dva cíle. Izraelská armáda uvedla, že mezi její cíle v Gaze patřily výcviková základna Hamásu a jeho továrna na výrobu výbušnin a zbraní.

Palestinské rakety na území Izraele dopadly v den, kdy ve Washingtonu zástupci Spojených arabských emirátů a Bahrajnu podepsali dohody o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem. Palestinci, kteří usilují o vznik samostatného státu na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy, považují dohody za zradu. Podle prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse Blízkému východu mír, bezpečnost ani stabilitu nepřinesou.

Zasáhneme všechny, kteří na nás vztáhnou ruku

Hnutí Hamás ve středu podle agentury AFP Izrael varovalo před další vojenskou eskalací. Izrael „zaplatí vysokou cenu za jakoukoliv agresi proti našemu lidu nebo místům odporu,“ uvedlo ozbrojené křídlo Hamásu.

„Nepřekvapuje mě, že palestinští teroristé útočili na Izrael zrovna při tomto historickém ceremoniálu,“ poznamenal izraelský premiér Benjamin Netanjahu před návratem z USA do Izraele. „Chtějí tento mír zvrátit. To se jim nepovede (...) Zasáhneme všechny, kteří na nás vztáhnou ruku, a všechny, kteří nám podají ruku v míru, oslovíme,“ dodal.

K tématu

Tagy: rakety konflikt Pásmo Gazy izrael odveta

Další hlavní zprávy

Vláda

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Když vláda představila systém rozvolňování, který nazvala PES, spousta lidí jásala. Konečně bude všechno jasné a předvídatelné. Pokud však kabinet na nedělním jednání rozhodne, že Česká republika nepřejde od pondělí do stupně číslo 3, popře sama sebe.

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama