CNN Prima News odveta

odveta

Výpis příspěvků ke štítku „odveta“

Šílenství před Ligou mistrů: Fanoušci Frankfurtu demolovali auta a bary, policie nestačila

15. března 2023 21:19

Před večerní odvetou Ligy mistrů mezi fotbalisty Neapole a Frankfurtu došlo v centru italského města k výtržnostem fanoušků. Příznivci Eintrachtu, kteří do Neapole přicestovali i bez vstupenek, se střetli s policií a při potyčkách podle italského listu Corriere dello Sport zapalovali auta a demolovali vybavení barů a restaurací. Do akce byla nasazena zásahová jednotka.

Islámští radikálové zmasakrovali manželky bojovníků ISIS. Válka teroristů budí nové obavy

11. prosince 2022 08:59

K neobvyklému a hodně brutálnímu počinu došlo v Nigérii. Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram měli zmasakrovat 33 manželek teroristů z Islámského státu (ISIS). Podle médií šlo o odvetu za akci ISIS, při které byl zabit jeden z velitelů Boko Haram. Vrůstající soupeření dvou skupin islámských radikálů tak může ještě více zhoršit bezpečnostní situaci v nejlidnatější africké zemi, kde žije na 220 milionů lidí.

Ukrajinská odveta? Ruským Belgorodem otřásl silný výbuch, v Jaroslavli vzplál muniční sklad

10. října 2022 13:41

Ukrajinské síly v pondělí ostřelovaly dvě vsi v ruské Belgorodské oblasti, tvrdí gubernátor Vjačeslav Gladkov, podle kterého o život přišla čtyřiasedmdesátiletá žena, obyvatelka vsi Šebekino. Žena podlehla zraněním způsobeným střepinami. Další člověk přišel o život během požáru muničního skladu v Jaroslavli, informují ruská média. Příčina zatím není známa. Incidenty se odehrály v den mohutných raketových útoků na ukrajinská města.

Procházka chce odvetu s Teixeirou: Poslední výkon byl špatný. Dokážu, proč jsem šampion

11. července 2022 12:09

I když to nebyla moc pravděpodobná varianta, nakonec dojde na repete bitvy, jež zahýbala světem smíšených bojových umění. Český fighter Jiří Procházka chce obhajovat titul v organizaci UFC z polotěžké váhy proti brazilskému veteránovi Gloveru Teixeirovi, kterého v červnovém dramatu v Singapuru „uškrtil“ necelou půlminutu před koncem.

V Afghánistánu hrozí další teroristické útoky. Naše odveta bude pokračovat, tvrdí Biden

28. srpna 2021 20:56

Úder amerického bezpilotního letounu, při němž ve východním Afghánistánu zemřeli dva členové teroristické organizace Islámský stát – Chorásán, nebyl poslední. Uvedl to americký prezident Joe Biden. Armádní představitelé ho prý varovali, že v příštích 24 až 36 hodinách může v Afghánistánu přijít další teroristický útok.

Izrael tvrdě odpověděl na útoky Hamásu. Zabil dalších 15 Palestinců, umírají i děti

11. května 2021 10:18

Izraelská armáda informovala, že v reakci na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

Rusko vrací úder Pobaltí i Slovensku. Vyhošťuje diplomaty za solidaritu s Českem

28. dubna 2021 11:38
Aktualizováno

Ruské ministerstvo zahraničí ve středu oznámilo, že vyhošťuje diplomaty z Estonska, Litvy a Lotyšska v odvetě za to, že pobaltské země vypověděly ruské diplomaty v gestu solidarity s Českem. Z Ruska budou podle agentury TASS muset odjet také tři pracovníci slovenského velvyslanectví v Moskvě. Podle agentury AFP jde celkem o sedm diplomatů – tři Slováky, dva Litevce a po jednom diplomatovi z Lotyšska a Estonska. Na opuštění země jim dalo týden.

Česko-ruská krize: Utrpět může české strojírenství a vývoz potravin, tvrdí experti

19. dubna 2021 05:51

Ruská federace je třináctý nejvýznamnější obchodní partner České republiky. Pokud by Rusko přijalo blíže nespecifikovaná tvrdá opatření vůči Česku, obavy by měly mít především strojírenské firmy, výrobci automobilů nebo potravin. Pomyslným zavřením kohoutků od ropovodů a plynovodů by Rusko potrestalo spíše samo sebe, myslí si experti oslovení redakcí CNN Prima NEWS.

Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček

18. dubna 2021 23:58

Podezření, že do výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 byly zapojeny ruské tajné služby, bude mít podle odborníků dopad nejen na politické, ale také na ekonomické vztahy Česka s Ruskem. Může to případně negativně ovlivnit i některé zakázky tuzemských firem, například ze strojírenství. „Zdražení ruského plynu nehrozí, Evropa za něj velmi dobře platí,“ sdělil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

USA vyhostí deset ruských diplomatů, oznámil Biden. Moskva slibuje tvrdou odplatu

15. dubna 2021 14:32

Bílý dům oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí sankce na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Moskva na agresivní chování USA odpoví, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.