Bez vakcíny na olympiádu nikdo nesmí. Hokejistky se rozhodují, zda se nechají očkovat

České hokejistky po historickém postupu na olympiádu v Číně řeší, jestli se mají před odletem nechat očkovat. Bez vakcíny totiž do Pekingu nikdo nesmí.

V Chomutově získaly před několika dny vysněnou letenku do Číny poté, co v kvalifikaci porazily Maďarsko, Norsko i Polsko. Teď ale některé české hokejistky čeká složité rozhodování. Bez vakcíny si totiž na olympijském turnaji nezahrají.

„Holky se budou muset rozhodnout, jestli se nechají očkovat a pojedou na olympiádu, nebo se očkovat nebudou,“ řekl trenér ženského hokejového týmu Tomáš Pacina. Kapitánka národního týmu Alena Millsová si posteskla nad současnou situací, podle ní by nemělo dojít k tomu, že to pro některé hráčky bude buď olympiáda, nebo očkování.

Stejný problém řeší i trenér mužského národního týmu Filip Pešán. „Jsem přesvědčený, že pojedou jen hráči, kteří budou očkovaní,“ uvedl. V tuto chvíli by se opatření týkalo například útočníka Romana Červenky nebo obránce Libora Šuláka, který sice očkovaný je, ale vakcínou Sputnik V, která není mezinárodně uznávaná.

První zápas čeká české hokejistky při premiérovém představení pod pěti kruhy proti domácí Číně už 3. února.

Tagy: