OH 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Sport v roce 2022: Olympiáda, fotbalové MS v Kataru i basketbalový šampionát v Praze
Sport

Sport v roce 2022: Olympiáda, fotbalové MS v Kataru i basketbalový šampionát v Praze

Není zvykem, aby půl roku po skončení jedněch olympijských her začaly další. Koronavirová pandemie ale zamíchala harmonogramem, a proto zimní svátek bude následovat jen krátce po letním. Akce pod pěti kruhy v Pekingu bude – byť za mnoha kontroverzí – hlavním sportovním tahákem roku 2022. Tím druhým s největšími očekáváními je fotbalové MS v Kataru. A co nabídne svět branek, bodů a vteřin dál? Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejzajímavější události.

„Ocenění“ pro lékaře Voráčka z covidového letu do Tokia. Je nesportovní osobností roku

Každý rok se novináři, experti a fanoušci přou o to, kdo je největší sportovní osobností uplynulé doby. Existuje ale i opačná strana barikády – nesportovní osobnosti roku. Má jít o lidi, kteří se sice ve sportovním prostředí pohybují, ale udělali či řekli něco, co má ke sportu či fair play hodně daleko. Britský deník The Guardian takto „ocenil“ hned několik postav a seznam má i českou stopu. Patří na něj totiž i lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých reprezentantů během letu z Prahy na olympijské hry v Tokiu.

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Miliony pro Krpálka a spol.? Hrdinové z her kvůli stavu prezidenta dál čekají na odměny

V zemi vycházejícího slunce dosáhla česká výprava v létě na nejúspěšnější olympiádu v historii. Z her v Tokiu dorazilo do tuzemska hned 11 medailí, z toho čtyři zlaté. Se ziskem kovu se pojí také finanční odměna, kterou od roku 2018 vyplácí Národní sportovní agentura. I když už je dva měsíce po svátku v Japonsku, sportovcům zatím na účet nepřiputovaly žádné peníze. Za tyto průtahy může zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem

Postele z olympijské vesnice v Tokiu byly během her vděčným tématem. Podle některých byly konstruovány tak, aby neunesly ani dvě osoby, což mělo s ohledem na pandemii zabránit sexuálnímu styku mezi sportovci. Jiní zase dokazovali jejich pevnost různými sportovními kousky. Kartonová lůžka budou mít každopádně po konci sportovní události jiné „zákazníky“ – poslouží pacientům s lehkým průběhem covidu. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které je ve výstavbě.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Letní olympijské hry se 2020 po ročním odkladu konaly až v roce 2021. CNN Prima News vám z Tokia přinášela podrobné zpravodajství v on-line přenosech, kompletní výsledkový servis a veškeré informace o českých sportovcích.