reklama

OH 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem
OH 2021

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem

Postele z olympijské vesnice v Tokiu byly během her vděčným tématem. Podle některých byly konstruovány tak, aby neunesly ani dvě osoby, což mělo s ohledem na pandemii zabránit sexuálnímu styku mezi sportovci. Jiní zase dokazovali jejich pevnost různými sportovními kousky. Kartonová lůžka budou mít každopádně po konci sportovní události jiné „zákazníky“ – poslouží pacientům s lehkým průběhem covidu. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které je ve výstavbě.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví
OH 2021

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Život atletky Cimanouské v exilu: Bez ochranky ani krok, na všechno potřebuju povolení

Běžkyně Kryscina Cimanouská byla jedním z nejskloňovanějších témat letošních olympijských her. Bohužel ne skrze sportovní výkony. Běloruská atletka byla takzvaně odklizena. Strachovala se z represí, které by na ni mohly čekat doma poté, co zkritizovala vedení národního olympijského týmu. Od Polska obdržela humanitární vízum, ale život v exilu má podle jejích slov k ideálu daleko.

Na rány bičíkem do bláznivého koně může doplatit i MOV. Čelí trestnímu oznámení

Kvůli několika incidentům na hrách v Tokiu čelí trestnímu oznámení už i Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní jezdecká federace (FEI). Tématem je nevhodné chování vůči koním. Nejvíce medializovaný byl případ moderní pětibojařky Schleuové, která se bičíkem snažila umravnit vylosovaného hnědáka, který měl k poslušnosti daleko. Ochránci zvířat mluví o týrání.

Trenér Ginzburg: Psali jsme historii, už nejsme outsideři. Tým v Tokiu bojoval s covidem

Po více než 40 letech si basketbalisté z tuzemska zajistili účast na olympijských hrách. Už ani tolik nešlo o to, co předvedou na turnaji v Tokiu. To, že se kvalifikovali, bylo dostatečnou senzací a samotné zápasy na olympiádě hezkým bonusem. Pondělní tisková konference reprezentace navíc prozradila, že tým během akce v Japonsku bojoval s covidem. O to víc je trenér Ronen Ginzburg na své svěřence pyšný.

Nejdražší olympiáda v historii je minulostí. Vyplatil se Japoncům nehorázný účet za ni?

Olympijský oheň v Tokiu před týdnem zhasl a sportovní svátek byl u konce. Jak se na něj bude za pár let vzpomínat? Češi si vybaví třeba řádícího Lukáše Krpálka na tatami, Italové senzační triumfy svých sprinterů, ale všichni po světě budou mít japonské hry zafixované jako ty odložené, pandemické, bez diváků a neuvěřitelně drahé. Není to nejlepší vizitka, ale – samozřejmě vedle výkonů olympioniků – lze najít určitá pozitiva.

Hlavní zprávy

Komentátoři před superdebatou: Okamura bude excelovat. Babišovi funguje skřekot
Partie

Komentátoři před superdebatou: Okamura bude excelovat. Babišovi funguje skřekot

Vybraní političtí komentátoři se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS shodli, že nejpřesvědčivější vystoupení ve večerní superdebatě Česko hledá premiéra očekávají od Tomia Okamury (SPD). „Předvádí neuvěřitelnou kampaň, možná nejlepší letošních voleb. V debatě bude významně excelovat,“ řekl šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

reklama

Olympijské hry v Tokiu 2021

Letní olympijské hry se měly v Tokiu konat už v roce 2020, kvůli pandemii koronaviru se ale odložily na rok 2021. Na olympijské hry nesměli zahraniční fanoušci. Je to poprvé, co byly olympijské hry odloženy, nikoli zrušeny.