OH 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

„Ocenění“ pro lékaře Voráčka z covidového letu do Tokia. Je nesportovní osobností roku
Sport

„Ocenění“ pro lékaře Voráčka z covidového letu do Tokia. Je nesportovní osobností roku

Každý rok se novináři, experti a fanoušci přou o to, kdo je největší sportovní osobností uplynulé doby. Existuje ale i opačná strana barikády – nesportovní osobnosti roku. Má jít o lidi, kteří se sice ve sportovním prostředí pohybují, ale udělali či řekli něco, co má ke sportu či fair play hodně daleko. Britský deník The Guardian takto „ocenil“ hned několik postav a seznam má i českou stopu. Patří na něj totiž i lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých reprezentantů během letu z Prahy na olympijské hry v Tokiu.

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

8. prosince 2021 20:10

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?

Z moderního pětiboje má být vyřazen parkur. Budou sportovci závodit na kole?

6. listopadu 2021 22:15

Mezinárodní federace moderního pětiboje hodlá bez jakéhokoliv varování zrušit parkur od roku 2025 jako jednu z pěti tradičních disciplín. Na olympijských hrách by se v něm tedy mělo závodit naposledy v Paříži. O jiné náhradě zatím není nic známo, nejvíce se spekuluje o cyklistice. To se ale nelíbí ani českým, ani zahraničním sportovcům.

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

16. října 2021 17:15

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Miliony pro Krpálka a spol.? Hrdinové z her kvůli stavu prezidenta dál čekají na odměny

14. října 2021 17:25

V zemi vycházejícího slunce dosáhla česká výprava v létě na nejúspěšnější olympiádu v historii. Z her v Tokiu dorazilo do tuzemska hned 11 medailí, z toho čtyři zlaté. Se ziskem kovu se pojí také finanční odměna, kterou od roku 2018 vyplácí Národní sportovní agentura. I když už je dva měsíce po svátku v Japonsku, sportovcům zatím na účet nepřiputovaly žádné peníze. Za tyto průtahy může zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem

13. září 2021 17:25

Postele z olympijské vesnice v Tokiu byly během her vděčným tématem. Podle některých byly konstruovány tak, aby neunesly ani dvě osoby, což mělo s ohledem na pandemii zabránit sexuálnímu styku mezi sportovci. Jiní zase dokazovali jejich pevnost různými sportovními kousky. Kartonová lůžka budou mít každopádně po konci sportovní události jiné „zákazníky“ – poslouží pacientům s lehkým průběhem covidu. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které je ve výstavbě.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

7. září 2021 23:39

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Život atletky Cimanouské v exilu: Bez ochranky ani krok, na všechno potřebuju povolení

28. srpna 2021 06:38

Běžkyně Kryscina Cimanouská byla jedním z nejskloňovanějších témat letošních olympijských her. Bohužel ne skrze sportovní výkony. Běloruská atletka byla takzvaně odklizena. Strachovala se z represí, které by na ni mohly čekat doma poté, co zkritizovala vedení národního olympijského týmu. Od Polska obdržela humanitární vízum, ale život v exilu má podle jejích slov k ideálu daleko.

Hlavní zprávy

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?
Velká Británie

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?

Britský novinář Dominic Lawson upozornil na kontroverzní chvíle v případu Archieho Battersbeeho, dvanáctiletého chlapce, kterého lékaři odpojili od přístrojů i přes dlouhé soudní spory s rodiči. Pozastavuje se například nad tvrzením nemocnice, že by v případě převozu chlapce, který se nacházel ve stádiu mozkové smrti, hrozila další újma. Volá proto po změně systému a žádá, aby v podobných případech mělo slovo rodičů větší váhu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:33

Turecký výrobce dronů Bayraktar plánuje produkovat své stroje i na Ukrajině

12:15

Finsko přijalo v důsledku války na Ukrajině rekordní počet uprchlíků

11:50

Expert popsal explozi v ukrajinské jaderné elektrárně

11:23

V Přibyslavi někdo napsal protiukrajinský text na pomník padlým na náměstí

Olympijské hry v Tokiu 2021

Letní olympijské hry se měly v Tokiu konat už v roce 2020, kvůli pandemii koronaviru se ale odložily na rok 2021. Na olympijské hry nesměli zahraniční fanoušci. Je to poprvé, co byly olympijské hry odloženy, nikoli zrušeny.