reklama

OH 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí
Sport

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Miliony pro Krpálka a spol.? Hrdinové z her kvůli stavu prezidenta dál čekají na odměny

14. října 2021 17:25

V zemi vycházejícího slunce dosáhla česká výprava v létě na nejúspěšnější olympiádu v historii. Z her v Tokiu dorazilo do tuzemska hned 11 medailí, z toho čtyři zlaté. Se ziskem kovu se pojí také finanční odměna, kterou od roku 2018 vyplácí Národní sportovní agentura. I když už je dva měsíce po svátku v Japonsku, sportovcům zatím na účet nepřiputovaly žádné peníze. Za tyto průtahy může zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem

13. září 2021 17:25

Postele z olympijské vesnice v Tokiu byly během her vděčným tématem. Podle některých byly konstruovány tak, aby neunesly ani dvě osoby, což mělo s ohledem na pandemii zabránit sexuálnímu styku mezi sportovci. Jiní zase dokazovali jejich pevnost různými sportovními kousky. Kartonová lůžka budou mít každopádně po konci sportovní události jiné „zákazníky“ – poslouží pacientům s lehkým průběhem covidu. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které je ve výstavbě.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

7. září 2021 23:39

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Život atletky Cimanouské v exilu: Bez ochranky ani krok, na všechno potřebuju povolení

28. srpna 2021 06:38

Běžkyně Kryscina Cimanouská byla jedním z nejskloňovanějších témat letošních olympijských her. Bohužel ne skrze sportovní výkony. Běloruská atletka byla takzvaně odklizena. Strachovala se z represí, které by na ni mohly čekat doma poté, co zkritizovala vedení národního olympijského týmu. Od Polska obdržela humanitární vízum, ale život v exilu má podle jejích slov k ideálu daleko.

Hvězda olympiády Seemanová o neposlušném budíku i šíleném rozhodování, jestli jít do USA

18. srpna 2021 07:54

Někdy nepotřebujete medaili na krku k tomu, abyste se domů vraceli jako hrdinové. Přesně to je příklad plavkyně Barbory Seemanové. V tokijském bazénu řádila, dvakrát na dvoustovce překonala národní rekord, dostala se do vysněného finále. Jak říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, stále za ní přicházejí neznámí lidé a gratulují.

Na rány bičíkem do bláznivého koně může doplatit i MOV. Čelí trestnímu oznámení

17. srpna 2021 12:38

Kvůli několika incidentům na hrách v Tokiu čelí trestnímu oznámení už i Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní jezdecká federace (FEI). Tématem je nevhodné chování vůči koním. Nejvíce medializovaný byl případ moderní pětibojařky Schleuové, která se bičíkem snažila umravnit vylosovaného hnědáka, který měl k poslušnosti daleko. Ochránci zvířat mluví o týrání.

Trenér Ginzburg: Psali jsme historii, už nejsme outsideři. Tým v Tokiu bojoval s covidem

16. srpna 2021 15:09

Po více než 40 letech si basketbalisté z tuzemska zajistili účast na olympijských hrách. Už ani tolik nešlo o to, co předvedou na turnaji v Tokiu. To, že se kvalifikovali, bylo dostatečnou senzací a samotné zápasy na olympiádě hezkým bonusem. Pondělní tisková konference reprezentace navíc prozradila, že tým během akce v Japonsku bojoval s covidem. O to víc je trenér Ronen Ginzburg na své svěřence pyšný.

Hlavní zprávy

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá
Krimi

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama

Olympijské hry v Tokiu 2021

Letní olympijské hry se měly v Tokiu konat už v roce 2020, kvůli pandemii koronaviru se ale odložily na rok 2021. Na olympijské hry nesměli zahraniční fanoušci. Je to poprvé, co byly olympijské hry odloženy, nikoli zrušeny.