OH 2021

Nejnovější příspěvky k tématu

Úspěch na divoké vodě. Rohan i Minařík Kudějová úspěšně dopluli do semifinále
OH 2021

Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále vodního slalomu na olympijských hrách v Tokiu. Šestadvacetiletý Rohan zajel v kvalifikaci osmý čas, za nejrychlejším Slovákem Matejem Beňušem zaostal o více než pět sekund. Minařík Kudějová byla šestá, téměř osm vteřin za favorizovanou Australankou Jessicou Foxovou.

Další příspěvky k tématu

Drtivé vítězství. Karolína Plíšková hladce vyřadila Cornetovou a postupuje dál

Česká tenistka Karolína Plíšková si v 1. kole olympijského turnaje v Tokiu snadno poradila s Francouzkou Alizé Cornetovou. Pátá nasazená česká hráčka zvítězila 6:1, 6:3 a navázala na Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou, které vyhrály své první zápasy v sobotu. V nedělním line-upu se ještě objeví Petra Kvitová, jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč, nejvýše nasazený pár Krejčíková–Siniaková a Plíšková s Vondroušovou.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.