CNN Prima News on-line registrace

on-line registrace

Výpis příspěvků ke štítku „on-line registrace“

Bez registrace se má očkovat na dalších místech. Testy zdarma zůstanou pro více lidí

Očkovat proti covidu i lidi, kteří se dopředu nezaregistrovali, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla i některá běžná očkovací centra. Podobná, jako vznikla na pražském hlavním nádraží nebo v nákupním centru Chodov, by se podle něj mohla příští týden otevřít tři, jedno zřejmě v Brně. Ministr zdravotnictví dále přiblížil, kdo bude mít nárok na bezplatný test. Od září by za něj nemuseli platit lidé se zahájeným očkováním.

Očkování pro starší 70 let odstartuje 1. března. Je nutné použít rezervační systém

Od 1. března se budou moci k očkování proti COVID-19 hlásit přes rezervační systém na webu lidé starší 70 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve avizoval, že se od začátku příštího měsíce spustí registrace pro další věkovou skupinu. Informaci, na kterou upozornila Česká televize, potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Zdravotní stav podle ní v pořadí pro očkování nebude hrát roli. Původně měli přednost dostávat lidé s vybranými vážnými nemocemi před zdravými vrstevníky.

Rezervace očkování: Od poloviny ledna pro nejstarší, od února pro všechny, tvrdí Babiš

První lidé by se do registru pro očkování mohli hlásit už v polovině ledna, kdy začne jakási první vlna. V ní se počítá s očkováním seniorů starších 80 let a personálu ze zdravotnictví a sociálních služeb. Další lidé přijdou na řadu od 1. února, poté budou rozhodovat další faktory, jako je věk nebo zdravotní stav. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).