Herci Přeučilovi pomáhala s registrací k očkování manželka. Systém je přehledný, říká

Páteční spuštění rezervačního systému na očkování proti covidu vyvolalo mnoho různorodých reakcí. Především ty, že se občané nad 80 let mají zaregistrovat on-line, což bez pomoci druhých někteří nemusí zvládnout. Herci Janu Přeučilovi například pomáhala manželka.

„Já jsem pochopitelně o pomoc požádal svoji milovanou Evinku, která s počítačem umí fantasticky, a společně jsme udělali registraci. Poté mi asi za dvacet minut přišla zpráva, že jsem zaregistrován, ale pochopitelně tam datum nebylo, protože nemocnice v Královských Vinohradech je zatím plná. Takže musím počkat,“ svěřil se CNN Prima NEWS Přeučil.

Nad očkováním prý nepřemýšlel ani chvíli. A to i přesto, že už koronavirus s manželkou prodělali. „Když jsem se dozvěděl, že celá naše společnost má možnost očkování, měl jsem z toho velkou radost. Je jasné, že na prvním místě jsou lidé v první linii a pak my senioři. Lidé, jak já říkám, ve vrcholném věku,“ dodal. Podle něj není registrace tak složitá, označil ji také za poměrně přehlednou. „Například Praha 2 hned vytvořila informační linku pro ty, kteří chtějí pomoci,“ informoval.

Suchý se také nechá očkovat

V pátek ráno mu také přišla SMS zpráva, že Centrum pomoci Paměti národa nabízí pomoc k registraci. „Myslím si, že je očkování důležité a potřebné a přeji všem hodně zdraví a návrat do klidného života,“ dodal herec.

Stejný názor na očkování má i hudebník Jiří Suchý, kterému bude letos 90 let. Registrován ale zatím není. „Já očkování zatím nepotřebuji, už skoro rok nevycházím z domu, ale jednou se očkovat nechám. Registrovaný nejsem, ale v brzké době oslovím svého doktora,“ řekl český divadelník.

Osmaosmdesátiletý legendární zpěvák Josef Zíma v pátek očkování už dokonce podstoupil. „Ve čtvrtek už k večeru se mi ozval doktor z mého střediska a informoval mě, že mě můžou už v pátek očkovat. To znamená udělat vše najednou — registraci i očkování. Trvalo to asi deset minut a bylo hotovo,“ řekl Zíma.

„Cítím se, jako by se nechumelilo. Takových injekcí jsem už dostal mraky za svůj život. Ale uvidím, třeba mě zítra bude bolet rameno. Říkají, že nějaké nepatrné důsledky vakcína má, ale já jsem zatím naprosto v pohodě,“ dodal zpěvák.

Tagy: