CNN Prima News Ondřej Kovařík

Ondřej Kovařík

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Kovařík“

Sledujte speciál České zájmy v Evropě s europoslanci. Jak hodnotí představy Pavla o EU?

V jakém stavu je EU před klíčovými volbami do Evropského parlamentu a proč dění v Bruselu ovlivňuje naše životy více než kdy dřív? V živé debatě přímo ze Štrasburku bude na otázky moderátorky Terezie Tománkové odpovídat sedm europoslankyň a europoslanců. Ti rovněž zhodnotí projev prezidenta Petra Pavla na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Speciál České zájmy v Evropě můžete sledovat již ve středu od 14:30 na CNN Prima NEWS.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě: Naplnili europoslanci své sliby? Odpoví šest z nich

Rok do klíčových voleb do Evropského parlamentu. Jakou roli hraje Česko v Evropské unii a proč dění v Bruselu ovlivňuje náš život více než kdy dřív? Ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS odpoví šest europoslanců a europoslankyň přímo z Bruselu. Sledujte speciál České zájmy v Evropě 1. června od 14:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rakušan udělal s Mlejnkem chybu. Od začátku jsem byl proti koalici se STAN, říká Pirát

Šéf Starostů Vít Rakušan měl přehodnotit své rozhodnutí jmenovat ředitelem civilní rozvědky Petra Mlejnka, myslí si europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Mlejnek je podle něj nedůvěryhodný kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Peksa zároveň přiznal, že od začátku se mu koalice PirSTAN nelíbila. Kritikou na adresu Rakušana nešetřil ani europoslanec Ondřej Kovařík (za ANO).

Miniarmáda EU? O velikosti to není. I Trump nás chtěl silnější, hájí návrh europoslanci

Společná evropská armáda bude doplňkem k silám Severoatlantické aliance. Její velikost je druhořadá. Dosud tu nebyla jednotná evropská bezpečnostní strategie, upozornila europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) ve vysílání CNN Prima NEWS. Vytvoření brigády rychlého nasazení ocenil i europoslanec Ondřej Kovařík (ANO), který připomněl, že americký exprezident Donald Trump tlačil Evropskou unii, aby se tolik nespoléhala na vojenskou sílu Spojených států.

Bude klíčové, aby se státy rychle dohodly na fondu obnovy EU, říká Niedermayer

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek odletěl do Bruselu. Tam bude spolu s dalšími evropskými lídry jednat o záchranném fondu pro evropskou ekonomiku. Plán na rozdělení 750 miliard eur se však české vládě i opozici nezdá výhodný. Podle europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09) je však klíčové, aby členské státy EU došly rychle ke shodě. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.