reklama

Opatření staré a nové vlády jsou jako přes kopírák. Stejně špatná, myslí si Dostál

Zdravotní expert Pirátů Ondřej Dostál ostře kritizoval nová opatření vlády Petra Fialy (ODS). „Jsou stejně špatná, jako ta, která tady byla nastavená zhruba před měsícem bývalým ministrem Vojtěchem,“ konstatoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

„Nová opatření jsou stejně špatná, jako ta, která tady byla nastavená zhruba před měsícem bývalým ministrem Vojtěchem. Jsou jako přes kopírák. Máme zde omikron, jehož šíření je prakticky nemožné dlouhodobě zastavit. Proto to, co řešíme, není šíření, ale obsazenost nemocnic,“ podotkl Dostál ve vysílání CNN Prima NEWS.

Proto podle něj není namístě bránit neočkovaným lidem, aby navštěvovali například restaurace. „Očkovaní na tom nejsou lépe než lidé, kteří covid prodělali. Zejména pokud se jedná o děti,“ pokračoval. Imunolog Václav Hořejší podotkl, že bude těžké se proti omikronu bránit tak, aby nebyl převažující. „Opatření ho mohou zbrzdit, ale neubráníme se mu. Je to mimořádně infekční varianta viru,“ zdůraznil.

Připomněl, že dostupné informace o omikronu z Jihoafrické republiky nemůžeme brát zcela vážně. „Naše populace má jinou charakteristiku. Předběžná data nám ukazují, že jediní, kteří jsou chráněni, jsou lidé, kteří mají tři dávky očkování anebo nemoc prodělali a mají jednu nebo dvě dávky očkování,“ pokračoval s tím, že ti, co mají pouze dvě dávky očkování, jsou na tom nyní prakticky stejně jako neočkovaní.

Na dotaz, co by Dostál vládě doporučil, odpověděl, že by se měla zaměřit na rizikové skupiny. „Mladí lidé jsou relativně bezrizikoví. Mohou se omikronem zřejmě nakazit, ale nejsou vážněji ohroženi. Na druhou stranu bych se zaměřil na ohrožené osoby, jako jsou staří nebo obézní. Právě ti tvoří až 85 procent lidí na ventilátorech. S BMI nad 40 přežívá každý třetí,“ zdůraznil.

Následně dodal, že by jim doporučil, aby proti omikronu využili všechny tři „O“: „Očkovat se, pokud možno, třetí dávkou, být opatrní a zbavi se obezity, pokud to jde.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama