reklama

retro

Výpis příspěvků ke štítku „retro“

Radost pro opravdové pamětníky. Počítače Amiga 500 se vrací jako herní konzole

14. srpna 2021 23:52

Nadšenci do starých technologií a herní pamětníci se mohou těšit na návrat jednoho z nejpopulárnějších domácích počítačů. Amiga 500 z roku 1987 se opět objeví na trhu, ale jako herní konzole. Retro přístroj nabídne 25 her v jejich autentické podobě, další tituly si mohou pak uživatelé přidat sami. Součástí balení bude také myš a gamepad.

Podivná nostalgie. Tuctová škodovka se v dražbě prodala za nesmyslnou cenu

30. června 2021 09:13

Lokální patriotismus často vede k absurdnímu zvýšení cen jinde téměř bezcenných věcí – třeba jako v případě automobilových veteránů značky Škoda. Dříve proklínané modely s motorem vzadu se na veteránském trhu nabízejí za částky, nad kterými zůstává rozum stát. Cena, za kterou byla vydražena zelená stovka ze 70. let na víkendové aukci v Lysé nad Labem, bude ale už sotva kdy překonána.

Jeli jsme autem z plakátu. Mytické Lamborghini Countach oslavuje padesátiny

15. března 2021 12:12

Generace dnešních čtyřicátníků a padesátníků se v dětství a dospívání ještě netrápila s věcmi, jako jsou internet nebo sociální sítě. Místo toho se dívala víc kolem sebe a sny si utvářela na základě reálných zážitků a studia nedostatkových časopisů. Kluci inklinovali k motorům, a když zrovna nejčestnější místo nad jejich postelí nezdobil plakát s Nikim Laudou, dost pravděpodobně se tam vyjímalo kosmické fáro jménem Countach.

Žigulík v kůži a dřevě. Bulhaři oslavili jubileum legendy unikátní přestavbou

13. března 2021 18:52

VAZ 2101 neboli Ladu či Žiguli si lidé od 70. a 80. let pamatují coby solidnější alternativu k domácím škodovkám. Není se čemu divit – předobrazem vozu vyráběného od roku 1970 byl italský Fiat 124, auto roku 1966. Tuningové studio z Bulharska se rozhodlo vyzdvihnout dlouholetou službu ikonického sedanu a vytvořilo unikátní „nula-jedničku“, ze které vám spadne brada. Rozsáhlé úpravy jsou vidět hlavně v interiéru.

Renault 4: První hatchback světa slaví šedesátiny. Prodával se lépe než Kachna

16. února 2021 09:52

Pro poválečnou Evropu byl typický pronikavý úspěch malých praktických automobilů. V Německu vznikal nezapomenutelný Volkswagen Brouk, v Itálii hbitý Fiat 600, v Anglii úhledné Mini a ve Francii „Kachna“ od Citroënu. Ptačí hegemonie však neměla mít dlouhého trvání. V roce 1961 se na trhu objevil dospělejší Renault 4, který kolíbavý Citroën sesadil z trůnu. Vyráběl se přes 30 let.

Takhle by dnes mohla vypadat proslulá Škoda 1203. Asi by jezdila i na elektřinu

3. února 2021 12:08

Není v české automobilové historii moc kontroverznějších projektů než ten s označením Škoda 1203. Auto, které bylo zastaralé už v době svého uvedení na trh, se nakonec vyrábělo přes čtyřicet let a trpělo tisícem a jedním neduhem. Přesto se stalo legendou a mladý designer Daniel Hájek teď načrtl její možnou novodobou podobu. Pravděpodobně by tahle „dvanáctsettrojka“ uměla jezdit i na elektřinu.

Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?

24. listopadu 2020 07:10

Týmy nejlepší hokejové ligy světa NHL se rozhodly vydat proti proudu času. V další sezoně, která odstartuje 13. ledna, na sebe hráči ze zámoří několikrát obléknou retro dresy. Zatímco u některých klubů existujících takřka 100 let byla možnost pro inspiraci takřka nevyčerpatelná, jiné organizace měly značně omezenější výběr. Jak se s návratem do minulosti popasovali například lasvegaští Golden Knights, kteří vznikli v roce 2017? Podívejte se ve fotogalerii na všechny kousky, které brzy David Pastrňák a spol. příležitostně přetáhnou přes hlavu.

reklama