CNN Prima News organizace

organizace

Výpis příspěvků ke štítku „organizace“

Na Hradě si zvedli platy na 100 tisíc. Odpovídá to rozsahu práce, tvrdí kancelář

Hradní špičky si podle informací webu iDnes v tichosti zvedly svá finanční ohodnocení. Plat 100 tisíc korun od září nově pobírají ředitelé odboru protokolu či financí v prezidentské kanceláři. Na stejnou částku dosáhla i odstupující mluvčí Markéta Řeháková. Podle úřadu upravená platová ohodnocení odpovídají rozsahu a náplni práce na těchto postech. To platy vrcholných politiků budou příští rok patrně stagnovat. Změnu jejich výpočtu přinese konsolidační balíček, který schválila Sněmovna.

Zesnulé Anetce ze Skutče splní přání stovky motorkářů. V 18 letech zemřela cestou do školy

Byli byste ochotni přijet, ať naposledy uslyší zvuk, který tak milovala? S touto výzvou se obrátil otec osmnáctileté Anety na motorkáře z celého Česka. Dívka zahynula na konci května cestou ze školy, narazila do vozidla a následně do dodávky v opačném směru. Na místě svým zraněním podlehla. Nyní se do města Skuteč sjedou stovky motorkářů, možná tisícovka, aby uctili její památku.

Bez nároku na odměnu, ale s úctyhodným cílem. Jak můžete pomoci osamělým seniorům?

Více než čtyři tisíce dobrovolníků humanitární organizace ADRA pomáhají osamělým seniorům, dlouhodobě nemocným, dětem v dětských domovech či zdravotně a mentálně postiženým osobám. Těmto lidem věnují část svého volného času: bez nároku na finanční odměnu a s jasným cílem zlepšit někomu den. Pomocnou ruku můžete nabídnout i vy – ať už tím, že se sami stanete dobrovolníky, nebo finančním darem. Učinit tak můžete například prostřednictvím sbírky na stránkách Znesnáze21.

Další epidemie může být za rohem, varuje Červený kříž. Jak se poučit z covidu?

Žádná přírodní katastrofa si v historii nevyžádala tolik obětí, jako pandemie koronaviru. Počet obětí se celosvětově odhaduje na 6,5 milionu. Ve své zprávě to uvádí Mezinárodní Červený kříž (IFCR). Generální ředitel humanitární organizace navíc varoval, že další epidemie může být za rohem a svět na ni není připraven. Představil proto sadu doporučení, kterými by se státníci měli řídit, aby dopady budoucí katastrofy eliminovali. O jakou pandemii by mohlo jít, představitel IFCR nespecifikoval.

Nejhorší je nevědět. Pomozte dětem v pěstounské péči poznat jejich rodiny a minulost

Zažily týrání či nevhodné podmínky, jejich rodiče skončili ve vězení nebo zemřeli. Osud k dětem v pěstounské péči nebyl přívětivý, přesto se každé z nich zaslouží možnost poznat svou minulost. Z toho důvodu organizace Rozum a Cit shání prostředky na vytvoření Knih života, díky nimž si děti mohou tvořivou formou zpracovat svůj životní příběh.

Dojalo nás to k slzám, přiznal elitní voják. Z Česka dorazily s helmami také obrázky

K tisícům neprůstřelných vest, vojenských helem a zdravotnického materiálu přibalila Paměť národa ukrajinským vojákům také obrázky od českých a ukrajinských dětí. Zlu se neustupuje, napsal k tomu projekt, který se věnuje uchovávání vzpomínek pamětníků české historie, na webu. Pomoc putuje ukrajinské nadaci Come Back Alive. Opravdu nás to dojalo až k slzám, děti se opravdu snažily, okomentoval neobvyklou dodávku pomoci člen ukrajinské speciální jednotky.

Když se štěstí vejde do dlaně. Purpurové Česko oslavilo předčasně narozené děti

Oslavy 17. listopadu se v Česku spojují zejména se Dnem boje za svobodu a demokracii či Mezinárodním dnem studenstva. Mnozí však netuší, že jde i o oslavu radosti ze života. Řeč je o předčasně narozených dětech, kterých jen v Česku přijde na svět ročně až 8 500. Drobné ratolesti, které se mnohdy hrdým rodičům vejdou do dlaně, na jejich světový den lidé oslavují purpurovou barvou. A do ní se zahalily i mnohé české památky či významná místa.

Ve Španělsku dopadli hledaného šéfa 'Ndranghety. Na svobodě byl kvůli chybě soudu

Španělská a italská policie slaví úspěch. Po dvou letech se jim podařilo dopadnout jednoho z nejhledanějších bossů mafiánské organizace 'Ndrangheta Domenica Paviglianitiho, přezdívaného též „boss bossů“. Zločinec se kvůli pochybení soudu dostal předčasně na svobodu z italského vězení v roce 2019 a ihned prchl do Španělska. Ve vězení teď stráví dalších 11 let.