CNN Prima News organizace

organizace

Výpis příspěvků ke štítku „organizace“

Nejhorší je nevědět. Pomozte dětem v pěstounské péči poznat jejich rodiny a minulost

9. října 2022 08:23

Zažily týrání či nevhodné podmínky, jejich rodiče skončili ve vězení nebo zemřeli. Osud k dětem v pěstounské péči nebyl přívětivý, přesto se každé z nich zaslouží možnost poznat svou minulost. Z toho důvodu organizace Rozum a Cit shání prostředky na vytvoření Knih života, díky nimž si děti mohou tvořivou formou zpracovat svůj životní příběh.

Dojalo nás to k slzám, přiznal elitní voják. Z Česka dorazily s helmami také obrázky

24. března 2022 00:15

K tisícům neprůstřelných vest, vojenských helem a zdravotnického materiálu přibalila Paměť národa ukrajinským vojákům také obrázky od českých a ukrajinských dětí. Zlu se neustupuje, napsal k tomu projekt, který se věnuje uchovávání vzpomínek pamětníků české historie, na webu. Pomoc putuje ukrajinské nadaci Come Back Alive. Opravdu nás to dojalo až k slzám, děti se opravdu snažily, okomentoval neobvyklou dodávku pomoci člen ukrajinské speciální jednotky.

Když se štěstí vejde do dlaně. Purpurové Česko oslavilo předčasně narozené děti

17. listopadu 2021 22:39

Oslavy 17. listopadu se v Česku spojují zejména se Dnem boje za svobodu a demokracii či Mezinárodním dnem studenstva. Mnozí však netuší, že jde i o oslavu radosti ze života. Řeč je o předčasně narozených dětech, kterých jen v Česku přijde na svět ročně až 8 500. Drobné ratolesti, které se mnohdy hrdým rodičům vejdou do dlaně, na jejich světový den lidé oslavují purpurovou barvou. A do ní se zahalily i mnohé české památky či významná místa.

Ve Španělsku dopadli hledaného šéfa 'Ndranghety. Na svobodě byl kvůli chybě soudu

6. srpna 2021 20:14

Španělská a italská policie slaví úspěch. Po dvou letech se jim podařilo dopadnout jednoho z nejhledanějších bossů mafiánské organizace 'Ndrangheta Domenica Paviglianitiho, přezdívaného též „boss bossů“. Zločinec se kvůli pochybení soudu dostal předčasně na svobodu z italského vězení v roce 2019 a ihned prchl do Španělska. Ve vězení teď stráví dalších 11 let.

Minářovo hnutí PRO končí. Nesehnali jsme dost podpisů, uvedli členové

24. března 2021 09:40

Hnutí Lidé PRO, jehož vznik v prosinci oznámil bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, končí a podpoří jiné opoziční demokratické strany. Na Twitteru to uvedl bývalý ředitel protikorupční organizace Transparency International David Ondráčka, který s Minářem na projektu spolupracoval. Následně to subjekt potvrdil v tiskové zprávě.

Oliver trpící svalovou atrofií i přes pomoc lidí nejdražší lék na světě nedostane

26. února 2021 21:14

Nejdražší lék na světě Zolgensma může dětem do dvou let, které trpí spinální svalovou atrofií (SMA), změnit život. Malý Oliver však lék nedostane, přestože na něj lidé vybrali potřebných 50 milionů korun. Poté, co jeho podání ze zdravotních důvodů odmítli lékaři Fakultní nemocnice Motol v Praze, dostali rodiče negativní odpovědi i ze zahraničí.

Bidenova charita pro boj s rakovinou vynaložila miliony dolarů na platy, na výzkum nic

16. listopadu 2020 15:24

Joem Bidenem založená charitativní organizace, zaměřující se na boj proti rakovině, měla za dva roky fungování vynaložit většinu získaných prostředků v řádech milionů dolarů na platy. Žádné finance přitom podle webu Fox Business nešly na výzkum či vývoj. Její ředitel Gregory Simon, bývalý Bidenův spolupracovník a ex-funkcionář farmaceutické firmy Pfizer, si jen v roce 2018 přišel v přepočtu na téměř 10 milionů korun.