CNN Prima News osobnosti

osobnosti

Výpis příspěvků ke štítku „osobnosti“

Pozor, nejsem to já, varují moderátoři. CNN Prima NEWS brojí proti podvodným deepfake

Multiplatforma CNN Prima NEWS vytáhla do boje proti takzvaným deepfake videím. Moderátorka Pavlína Wolfová podobně jako její další kolegové se stala nechtěným nástrojem podvodníků využívajících takzvanou umělou inteligenci k oklamání lidí. Nyní moderátorka varuje v novém spotu veřejnost před propracovanými metodami internetových zlodějů. V posledních měsících byla terčem nekalých praktik i samotná značka CNN Prima NEWS. Také proto redakce varuje co největší množství lidí, aby šmejdům lačnícím po penězích důvěřivých lidí ideálně nikdo nenaletěl.

Zeman předá 7. března vyznamenání za poslední dva roky. Dostanou ho Bohdalová i Kellner

Prezident Miloš Zeman v pondělí předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat v loňském i předloňském roce. Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Obvyklé předávání 28. října neproběhla jednou kvůli pandemii, podruhé z důvodu hospitalizace hlavy státu.

ANKETA: Jaká je představa umělců a politiků o osobnosti ministra?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes požádá prezidenta Miloše Zemana o odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Řekl to v úterý novinářům v Bruselu. Prezident včera odpoledne totiž nepřijal Staňkovu demisi. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček navrhuje místopředsedu ČSSD Michala Šmardu. Babiš ale nominaci Šmardy považuje za "zvláštní". Koaliční smlouva mezi hnutím ANO a ČSSD žádné podmínky pro odbornost ministrů neupravuje.