CNN Prima News otcovská dovolená

otcovská dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „otcovská dovolená“

Otcovská dovolená posiluje loajalitu. Čerpat se dají už dva týdny

Zákonná možnost čerpat volno po narození potomka pro otce v Česku platí od února 2018. A protože časy se mění a dnes už jsou muži běžně přítomní u porodů, je jasné, že se chtějí alespoň prvních pár dní podílet i na zabydlování nejmenšího člena domácnosti. Tenhle benefit přináší pozitiva do vztahů na všech úrovních. Spokojenější jsou rodiny i zaměstnavatelé. Otcovská dovolená totiž patří k žádaným výsadám, které pomáhají udržovat loajalitu mnohých pracovníků.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Otcovská dovolená – pro otce i celou rodinu to nejlepší

Společnost Procter & Gamble, výrobce značek Pampers, Ariel, Gillette, Pantene a mnoha dalších, před dvěma lety zavedla 8týdenní otcovskou dovolenou, kterou si můžou zaměstnanci – novopečení otcové od té doby vybírat. V průběhu dvou let od zavedení tohoto benefitu ho využili všichni novopečení otcové z řad zaměstnanců české pobočky Procter & Gamble.