CNN Prima News otevřený dopis

otevřený dopis

Výpis příspěvků ke štítku „otevřený dopis“

Žádáme přejmenování STAN, kauzy hnutí nám škodí, zuří starostové. Rakušan výzvu odmítl

15. července 2022 05:58

Kauzy STAN poškozují i regionální politiky, kteří s hnutím nemají nic společného. O tom jsou přesvědčeni někteří starostové. Více než 20 z nich poslalo otevřený dopis šéfovi STAN Vítu Rakušanovi. Toho žádají, aby hnutí co nejdříve změnilo název. Vicepremiér a ministr vnitra však na dotaz redakce CNN Prima NEWS řekl, že on ani jeho kolegové o přejmenování rozhodně neuvažují. Pod výzvou jsou podepsáni starostové za ANO, ODS, ale paradoxně i za STAN.

Kvalita vakcíny proti covidu? Odpovědi nás iritují a vyvolávají další otázky, tvrdí vědci

5. února 2022 09:58

Pět německých profesorů a odborníků na léčiva si veřejně stěžuje, že společnost BioNTech, která jako první spolu s americkým farmaceutickým koncernem Pfizer zaregistrovala vakcínu proti COVID-19, odmítá přesně informovat o jejích substancích a vlastnostech. A pokud už někdo z BioNtechu reagoval, vyvolávají odpovědi podle německého deníku Berliner Zeitung další otázky a nejasnosti.

Selhání medicíny a morálky. Zrušte povinné očkování, vyzývá Válka iniciativa lékařů

29. prosince 2021 13:47

Přes dvacet lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků vyzvalo v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby co nejdříve zrušil vyhlášku o povinném očkování proti covidu u některých profesí a lidí nad 60 let. Vyhláška je podle nich „bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky“. Argument, že očkování brání těžkému průběhu nemoci, podle nich platí jen pro rizikové skupiny.

Lidé umírají zbytečně, slzám se nelze ubránit. Očkujte se, prosí stovky zdravotníků

10. listopadu 2021 21:05

Denně se díváme do očí pacientů, kteří nemohou dýchat a ptají se, proč právě oni prohrávají boj s covidem. Těmito slovy uvádějí stovky zdravotníků ze Slovenska otevřený dopis adresovaný veřejnosti. Popisují v něm vlastní bezmoc, zoufalství a připouštějí, že se nelze ubránit slzám. Prosí proto lidi, aby se nechali očkovat. Zdůrazňují, že právě vakcinace může zastavit zbytečné umírání stále mladších pacientů.

Dehonestuje náš obor. Mluvčí Ovčáček dostal červenou kartu od profesních kolegů

19. října 2021 08:41

Jednání mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si vyžádalo pozornost nejen veřejnosti a politiků, ale i odborné Asociace public relations (APRA). Dobrovolné sdružení, které si klade za cíl budovat dobré jméno oboru, se ostře vyhrazuje proti práci mluvčího prezidenta. V otevřeném dopisu tvrdí, že obor dehonestuje. Za jeho činy mu dalo červenou kartu.

Přestaňte šířit nepravdy, ubližujete nám, píše Zemanovi syn vrbětické oběti

20. května 2021 13:08

„Šíříte dezinformace,“ napsal prezidentovi Miloši Zemanovi v otevřeném dopise syn jednoho ze dvou zaměstnanců firmy Imex Group, kteří zahynuli v říjnu 2014 při explozi muničního skladu ve Vrběticích. Právník Ondřej Havránek zároveň prezidenta vyzval, aby nepravdy šířit přestal. Ze dvou explozí muničních skladů ve Vrběticích jsou podle českých bezpečnostních složek podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Zeman v minulosti ale prohlásil, že existuje víc vyšetřovacích verzí.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

14. května 2021 09:25

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

13. května 2021 09:35
Aktualizováno

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru. Část vysloužilých vysoce postavených příslušníků amerických ozbrojených sil se naopak staví za Bidena a dopis považuje za „antidemokratický“.