CNN Prima News otevřený dopis

otevřený dopis

Výpis příspěvků ke štítku „otevřený dopis“

Slavný deník couvl. Česko označil za „exsovětský satelit“ a sklidil hněv, pak změnil titulek

Česká republika si za poslední dva dny může zapsat hned dva zářezy. Jednak se dostala do hledáčku renomovaného deníku The Wall Street Journal (WSJ), jednak se jí po tlaku podařilo setřást nepříliš lichotivé přízvisko v titulku článku. Americký list ji totiž označil za „malý exsovětský satelitní stát“, což se setkalo s velkou nevolí ze strany Čechů i jejich podporovatelů. České komunitě NAFO, která „trollí“ proruskou scénu z profilů s fotkami psů, a dalším lidem se pak podařilo přesvědčit americké novináře, aby titulek změnili.

Ryby cítí bolest i myslí, upozorňují biologové. Ministerstvo zemědělství tvrdí opak

Biologové z předních českých výzkumných pracovišť dnes zaslali otevřený dopis ministru zemědělství Markovi Výbornému. Po ministrovi požadují, aby podpořil zákaz rybolovu na živou nástražní rybu, který ministerstvo shodilo ze stolu. Podle odborníků jsou však argumenty ministerstva vědecky nepřesné a zastaralé a napichování rybek na háčky považují za barbarskou praktiku, která nemá své opodstatnění.

Žádáme přejmenování STAN, kauzy hnutí nám škodí, zuří starostové. Rakušan výzvu odmítl

Kauzy STAN poškozují i regionální politiky, kteří s hnutím nemají nic společného. O tom jsou přesvědčeni někteří starostové. Více než 20 z nich poslalo otevřený dopis šéfovi STAN Vítu Rakušanovi. Toho žádají, aby hnutí co nejdříve změnilo název. Vicepremiér a ministr vnitra však na dotaz redakce CNN Prima NEWS řekl, že on ani jeho kolegové o přejmenování rozhodně neuvažují. Pod výzvou jsou podepsáni starostové za ANO, ODS, ale paradoxně i za STAN.

Kvalita vakcíny proti covidu? Odpovědi nás iritují a vyvolávají další otázky, tvrdí vědci

Pět německých profesorů a odborníků na léčiva si veřejně stěžuje, že společnost BioNTech, která jako první spolu s americkým farmaceutickým koncernem Pfizer zaregistrovala vakcínu proti COVID-19, odmítá přesně informovat o jejích substancích a vlastnostech. A pokud už někdo z BioNtechu reagoval, vyvolávají odpovědi podle německého deníku Berliner Zeitung další otázky a nejasnosti.

Selhání medicíny a morálky. Zrušte povinné očkování, vyzývá Válka iniciativa lékařů

Přes dvacet lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků vyzvalo v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby co nejdříve zrušil vyhlášku o povinném očkování proti covidu u některých profesí a lidí nad 60 let. Vyhláška je podle nich „bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky“. Argument, že očkování brání těžkému průběhu nemoci, podle nich platí jen pro rizikové skupiny.

Lidé umírají zbytečně, slzám se nelze ubránit. Očkujte se, prosí stovky zdravotníků

Denně se díváme do očí pacientů, kteří nemohou dýchat a ptají se, proč právě oni prohrávají boj s covidem. Těmito slovy uvádějí stovky zdravotníků ze Slovenska otevřený dopis adresovaný veřejnosti. Popisují v něm vlastní bezmoc, zoufalství a připouštějí, že se nelze ubránit slzám. Prosí proto lidi, aby se nechali očkovat. Zdůrazňují, že právě vakcinace může zastavit zbytečné umírání stále mladších pacientů.

Přestaňte šířit nepravdy, ubližujete nám, píše Zemanovi syn vrbětické oběti

„Šíříte dezinformace,“ napsal prezidentovi Miloši Zemanovi v otevřeném dopise syn jednoho ze dvou zaměstnanců firmy Imex Group, kteří zahynuli v říjnu 2014 při explozi muničního skladu ve Vrběticích. Právník Ondřej Havránek zároveň prezidenta vyzval, aby nepravdy šířit přestal. Ze dvou explozí muničních skladů ve Vrběticích jsou podle českých bezpečnostních složek podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Zeman v minulosti ale prohlásil, že existuje víc vyšetřovacích verzí.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.