reklama
CNN Prima News otevřený dopis

otevřený dopis

Výpis příspěvků ke štítku „otevřený dopis“

Selhání medicíny a morálky. Zrušte povinné očkování, vyzývá Válka iniciativa lékařů

29. prosince 2021 13:47

Přes dvacet lékařů, zdravotních sester, hasičů, policistů či právníků vyzvalo v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby co nejdříve zrušil vyhlášku o povinném očkování proti covidu u některých profesí a lidí nad 60 let. Vyhláška je podle nich „bezprecedentním selháním medicíny, práva a morálky“. Argument, že očkování brání těžkému průběhu nemoci, podle nich platí jen pro rizikové skupiny.

Dehonestuje náš obor. Mluvčí Ovčáček dostal červenou kartu od profesních kolegů

19. října 2021 08:41

Jednání mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si vyžádalo pozornost nejen veřejnosti a politiků, ale i odborné Asociace public relations (APRA). Dobrovolné sdružení, které si klade za cíl budovat dobré jméno oboru, se ostře vyhrazuje proti práci mluvčího prezidenta. V otevřeném dopisu tvrdí, že obor dehonestuje. Za jeho činy mu dalo červenou kartu.

Přestaňte šířit nepravdy, ubližujete nám, píše Zemanovi syn vrbětické oběti

20. května 2021 13:08

„Šíříte dezinformace,“ napsal prezidentovi Miloši Zemanovi v otevřeném dopise syn jednoho ze dvou zaměstnanců firmy Imex Group, kteří zahynuli v říjnu 2014 při explozi muničního skladu ve Vrběticích. Právník Ondřej Havránek zároveň prezidenta vyzval, aby nepravdy šířit přestal. Ze dvou explozí muničních skladů ve Vrběticích jsou podle českých bezpečnostních složek podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Zeman v minulosti ale prohlásil, že existuje víc vyšetřovacích verzí.

Koronavirus mohl uniknout z laboratoře. Nemůžeme to vyloučit, kritizují WHO vědci

14. května 2021 09:25

Únik koronaviru z wuchanské laboratoře nelze vyloučit. Řádné vyšetřování by mělo být transparentní, objektivní a založené na datech, píší v otevřeném dopise vědci z univerzit Stanford, Cambridge, Harvard, Yale či Massachusettského technologického institutu (MIT). Kritizují Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za odmítání této teorie a volají po dalším vyšetřování.

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

13. května 2021 09:35
Aktualizováno

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru. Část vysloužilých vysoce postavených příslušníků amerických ozbrojených sil se naopak staví za Bidena a dopis považuje za „antidemokratický“.

Zaorálek řekl, kolik Šporcl čerpal na dotacích. Návrat před rok 89, reagoval houslista

1. dubna 2021 00:02

Živá kultura nedostala nikdy takové prostředky jako vloni, řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. S tím ale nesouhlasil houslový virtuóz Pavel Šporcl, podle kterého je kultura v katastrofálním stavu. „Mám spoustu známých, kteří živoří a nezískali žádnou podporu,“ poznamenal Šporcl.

Odvolejte ministra Havlíčka, ohrožuje bezpečnost země, žádá část opozice

26. března 2021 15:10

Devatenáct opozičních zákonodárců poslalo otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO), v němž vyzývají k odvolání vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) z vládních postů kvůli postupu ohledně tendru na stavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany. Havlíček podle nich svým jednáním ohrožuje bezpečnost České republiky.

Katastrofa, po nás potopa, píše otevřeným dopisem Babišovi a vládě houslista Šporcl

23. března 2021 22:43

Houslový virtuos Pavel Šporcl v pondělí v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a členům vlády označil stav kultury v ČR za katastrofální. Rok po vyhlášení prvního nouzového stavu je podle umělce kultura na konci zájmu vlády i prezidenta. Babiš na Twitteru avizoval, že se s houslistou sejde ještě tento týden a podpora umělců je skutečně nedostatečná.

reklama