Otřesný závěr pátrání. Tělo desetiletého syna našli v popelnici, matka je ve vazbě

Rodinné drama na předměstí Paříže

Tělo dítěte v kufru pohozeném v kontejneru na odpad. Tak vyvrcholilo rodinné drama na předměstí Paříže. Od středy tam bylo vyhlášeno pátrání po matce s desetiletým chlapcem. Jeho tělo našli ve čtvrtek, matku zadrželi v pátek. Zatím je hlavní podezřelou.

Klidná obec Ferrières-en-Brie u Paříže je známá zámkem, který patřil slavnému rodu Rothschildů. Ovšem v posledních dnech se o ní mluví spíše ve spojitosti s rodinným dramatem.

Když se otec vrátil ve středu večer z práce, manželku ani desetiletého syna doma nenašel. Objevil ale skvrny od krve a zavolal proto policii. V okolí tak začala rozsáhlá pátrací akce. Chlapce našli ve čtvrtek, jen kousek od rodinného domu. Jeho tělo bylo v kufru pohozeném v kontejneru na odpad.

„Na těle bylo několik závažných ran způsobených pravděpodobně nožem. Pitva by měla určit příčinu smrti,“ uvedlo v tiskové zprávě francouzské ministerstvo spravedlnosti. Po matce se slehla zem. Policii se ji podařilo vypátrat až v pátek ráno u její rodiny.

Nyní je ve vazbě, policie ji podezírá, že má smrt syna na svědomí. „Víme, že byla psychicky labilní a procházela těžkým a komplikovaným obdobím, měli se rozcházet,“ sdělila reportérka BFMTV Mélanie Bertrandová.

Místní jsou v šoku. „Policisté se nás ptali, zde jsme ve středu ráno viděli ženu s kufrem. Mělo jít o Asiatku, ale víc nám neřekli. Nic jsme neslyšeli, žádný křik. Je to podivné,“ řekla žena z obce. „Bydlím tu už dlouho a když se stane něco takového ve vašem okolí, tak to na vás silně dolehne,“ dodal další místní.

Zadržení ženy mělo proběhnout v klidu. Případ je vyšetřován jako úmyslné zabití nezletilého.

Tagy: