reklama

Prezident Zeman skončil v nemocnici. Doporučili mu nepřetržitou lékařskou péči

Prezident Miloš Zeman skončil v Ústřední vojenské nemocnici, potvrdila její mluvčí Jitka Zinke. Zdá se, že by měl podstoupit dlouhodobější hospitalizaci a v nemocnici být nejméně do pátku. Na místo dorazil v úterý dopoledne na invalidním vozíku v doprovodu své manželky Ivany. V té samé nemocnici je v současnosti i exprezident Václav Klaus.

reklama

Zinke potvrdila Zemanovu hospitalizaci, bližší informace ale s odkazem na zákon odmítla uvést. Podle informací deníku Právo by mělo jít o dlouhodobější pobyt. Do nemocnice dorazil prezident v úterý kolem 11. hodiny dopoledne v doprovodu své manželky Ivany.

Přesné důvody hospitalizace zatím nejsou známy. Redakce CNN Prima NEWS zjišťovala podrobnosti u tiskového mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka, který ale zatím na dotaz nereagoval.

Podle prezidentova poradce Martina Nejedlého jde o preventivní prohlídku. „Slyšel jsem pana prezidenta, že se domlouvá přes svého kancléře a tajemníka, aby dohodl termín na pravidelnou prohlídku,“ uvedl Nejedlý pro web iROZHLAS.cz.

V nemocnici do pátku

Miloš Zeman do nemocnice pravidelně dochází na tzv. rekondiční pobyty, jak to již dříve sám nazval. Dlouhodobě trpí cukrovkou a tzv. neuropatií, tedy poruchou nervů v dolních končetinách. Kvůli tomu používal hůl a v posledních měsících „přesedlal“ na invalidní vozík. Sám se také přiznal, že už hůř slyší.

V nemocnici by měl být podle Aktuálně.cz nejméně do pátku. Jeho hospitalizace není náhlá, ale plánovaná. Na kontrole měl být Zeman už minulý pátek. Zemanův ošetřující lékař a ředitel nemocnice Miroslav Zavoral prezidentovi doporučil, že by měl zvážit nepřetržitou péči.

Prezident má zdravotní komplikace už dlouhé roky. Hrad si ale jeho soukromí velmi střeží. V loňském roce si zlomil pravou ruku a musel podstoupit operaci. Několik měsíců už jezdí na invalidním vozíčku. Naposledy ale Zeman hlásil, že část těla mu ještě slouží. V létě z dovolené hlásil, že ruce mu ještě fungují, a projížděl se na svém oblíbeném člunu.

V nemocnici je i Václav Klaus

V Ústřední Vojenské nemocnici byl během víkendu hospitalizován i exprezident Václav Klaus.

„Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ řekl v úterý Právu mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Klaus měl strávit v nemocnici dvě noci. V pondělí odpoledne jej lékaři propustili do domácího léčení. O jeho zdraví však měli nadále obavy, proto měl bývalý prezident podstoupit další vyšetření a do nemocnice se v úterý znovu vrátil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama