reklama
CNN Prima News pachatelé

pachatelé

Výpis příspěvků ke štítku „pachatelé“

Belgií hýbe hromadné znásilnění 14leté dívky na hřbitově. Pár dní po útoku se zabila

K hrůznému činu došlo v Belgii, kde měla čtrnáctiletou dívku znásilnit pětice mladíků na hřbitově Westerbegraafplaats. Útočníci svou oběť při incidentu fotili a natáčeli a pořízené snímky následně sdíleli na sociálních sítích. Dívka o čtyři dny později podle všeho spáchala sebevraždu. Rodina se o hrůzném činu dozvěděla až po její smrti. O případu informoval deník Daily Mail.

Není nutné přísněji trestat všechny krádeže v nouzovém stavu, rozhodl Nejvyšší soud

Krádeže za nouzového stavu se mají trestat přísněji, jen pokud věcně souvisejí s pandemickou situací nebo ji pachatelé zneužili, rozhodl velký senát Nejvyššího soudu (NS). Jeho postoj by se měl promítnout do posuzování tisíců krádeží spáchaných od loňského jara. Dosud odcházeli usvědčení zloději od soudů v podstatě automaticky s přísnějšími tresty.

Dvojice mužů oloupila stařenku, strhli jí i řetízky z krku. Poté ji zamkli v bytě

Pražští policisté obvinili dvojici mužů z loupežného přepadení 89leté důchodkyně. Měli se vydávat za její známé, a když je žena pustila do bytu, ukradli jí podle vyšetřovatelů šperky, peníze a neváhali jí ani strhnout řetízky z krku. Ženu okradli o bezmála 100 tisíc korun. Pachatelům nyní hrozí až desetiletý trest. Za majetkovou trestnou činnost už byli oba v minulosti trestně stíháni, jeden z nich ve Velké Británii.

Kopáči vltavínů v pasti. Policie má novou taktiku na hledače, dva čerstvě dopadla

Policie zadržela na Českobudějovicku dva muže ve věku 23 a 24 let, kteří podle ní nelegálně těží vltavíny. Policisté je zajistili při akci poblíž obce Nesměň. Na webu o tom dnes informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Dodal, že k vyhledávání lidí, kteří vltavíny nelegálně těží, používají policisté novou metodu, při níž jim pomáhají i pátrací psi.

reklama