reklama

Pacient zakašlal a napsal se mu covid, soptí zdravotnice. Pražská nemocnice to odmítá

Lékaři z Thomayerovy nemocnice uváděli diagnózu covidu i u pacientů, kteří byli jen nachlazení. Tvrdí to zdravotní sestra Adriana Čipižáková. Pražská nemocnice se proti tomuto prohlášení ostře ohradila.

reklama

„Jakýkoliv pacient přišel k nám na akutní ambulanci a jenom trochu zakašlal, tak se mu psala diagnóza suspektního covidu. Proč? Protože za to byly super prachy,“ tvrdila Čipižáková na tiskové konferenci Deklarace lékařů k nátlaku na očkování.

„Když jsme se rozdělili na akutní ambulanci čistou a covidovou, na tu covidovou nechtěl nikdo chodit. Já tam chodila dobrovolně a neměla jsem s tím problém. Ve chvíli, kdy kolegové zjistili, že je za to příplatek 300 až 500 korun na hodinu, tak se o to místo rvali,“ uvedla. Podle ní za motivací zdravotníků zkreslovat covidová čísla stojí platy zdravotníků.

„Byli jsme rádi, že jsme byli konečně zaplaceni tak, jak bychom měli být zaplaceni normálně. Moji kolegové chtějí covidové pacienty, protože jsou za to sakra dobře placeni. Pokud začnete platit zdravotníky tak, jak si zaslouží, nebudou muset lhát v číslech,“ dodala.

Nemocnice se nařčení brání

Mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek na dotaz serveru Echo24.cz odpověděl, že v případě tvrzení Čipižákové se nejedná o oficiální a ověřené informace. „Naše nemocnice se od těchto prohlášení rezolutně distancuje. Dotyčná zdravotní sestra navíc neměla žádný mandát k tomu, aby hovořila za ostatní zdravotníky a prezentovala jakékoliv jejich názory či postoje,” uvedl Sulek.

Čipižáková je organizátorka petice zdravotních sester, které odmítají povinnost nechat se očkovat proti covidu. Dříve pracovala jako zdravotní sestra v pražské Thomayerově nemocnici. Z vlastní firmy se po letech vrátila do zdravotnictví, protože chtěla pomáhat během pandemie.

„Vzhledem k tomu, že nejsem ochotná se testovat, protože jsem nepředložila, zda jsem, či nejsem očkována, mi přišel vytýkací dopis, že musím nastoupit na neplacené volno. Samozřejmě se mi to nelíbí, chtěla bych pracovat,“ řekla CNN Prima NEWS před Vánoci.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Salákovy hříchy včetně neochoty chytat za Spartu? Ať se sbalí a jde, říká trenér Jandač

Největší slávu nepřinesly hokejovému gólmanovi Alexandru Salákovi výkony v brankovišti, ale události, který se kolem něj rozjely v posledních dnech. Sám nechce chytat za Spartu Praha, do toho zvesela přiznal, že koncem roku se šel se spoluhráči „podívat na pár holých zadků“ a v erotickém klubu si ho musela vyzvedávat manželka. Pomyslnou tečku za bizarním příběhem napsal trenér Josef Jandač, který brankáři poslal jasný vzkaz.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama