Pacient zakašlal a napsal se mu covid, soptí zdravotnice. Pražská nemocnice to odmítá

Deklarace sester

Lékaři z Thomayerovy nemocnice uváděli diagnózu covidu i u pacientů, kteří byli jen nachlazení. Tvrdí to zdravotní sestra Adriana Čipižáková. Pražská nemocnice se proti tomuto prohlášení ostře ohradila.

„Jakýkoliv pacient přišel k nám na akutní ambulanci a jenom trochu zakašlal, tak se mu psala diagnóza suspektního covidu. Proč? Protože za to byly super prachy,“ tvrdila Čipižáková na tiskové konferenci Deklarace lékařů k nátlaku na očkování.

„Když jsme se rozdělili na akutní ambulanci čistou a covidovou, na tu covidovou nechtěl nikdo chodit. Já tam chodila dobrovolně a neměla jsem s tím problém. Ve chvíli, kdy kolegové zjistili, že je za to příplatek 300 až 500 korun na hodinu, tak se o to místo rvali,“ uvedla. Podle ní za motivací zdravotníků zkreslovat covidová čísla stojí platy zdravotníků.

„Byli jsme rádi, že jsme byli konečně zaplaceni tak, jak bychom měli být zaplaceni normálně. Moji kolegové chtějí covidové pacienty, protože jsou za to sakra dobře placeni. Pokud začnete platit zdravotníky tak, jak si zaslouží, nebudou muset lhát v číslech,“ dodala.

Nemocnice se nařčení brání

Mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek na dotaz serveru Echo24.cz odpověděl, že v případě tvrzení Čipižákové se nejedná o oficiální a ověřené informace. „Naše nemocnice se od těchto prohlášení rezolutně distancuje. Dotyčná zdravotní sestra navíc neměla žádný mandát k tomu, aby hovořila za ostatní zdravotníky a prezentovala jakékoliv jejich názory či postoje,” uvedl Sulek.

Čipižáková je organizátorka petice zdravotních sester, které odmítají povinnost nechat se očkovat proti covidu. Dříve pracovala jako zdravotní sestra v pražské Thomayerově nemocnici. Z vlastní firmy se po letech vrátila do zdravotnictví, protože chtěla pomáhat během pandemie.

„Vzhledem k tomu, že nejsem ochotná se testovat, protože jsem nepředložila, zda jsem, či nejsem očkována, mi přišel vytýkací dopis, že musím nastoupit na neplacené volno. Samozřejmě se mi to nelíbí, chtěla bych pracovat,“ řekla CNN Prima NEWS před Vánoci.

Tagy: