reklama

Parkoviště v Bedřichově se začínají plnit. Policisté jsou připraveni zasáhnout

K totálnímu přeplnění parkovišť a kolapsu dopravy v Bedřichově na Liberecku zatím nedochází. Oproti minulému týdnu, kdy musela policie kvůli náporu běžkařů uzavřít příjezdové cesty, je tak v obci relativní klid. I přesto je však podle reportéra CNN Prima NEWS Libora Tampiera na místě více aut než obvykle a strážníci jsou v pozoru a připraveni zasáhnout.

reklama

„Centrální parkoviště s kapacitou 250 míst je prakticky plné, ta ostatní zaplněná zatím nejsou. Situace z minulého týdne se neopakuje, tehdy tu už od rána byly stovky aut,“ popsal situaci v Bedřichově reportér.

Za poklesem návštěvníků oblíbeného zimní střediska může být zejména sníh, který již napadl také v nížinách. „Míst, kam vyrazit na běžky nebo bobovat, je tak daleko více. Okolní města Jablonec a Liberec také posílila veřejnou dopravu a dá se sem dojet autobusem,“ prozradil další možné důvody Tampier.

Podle jeho informací policisté ale nezahálí a v případě, že by se situace zhoršila, jsou připraveni zasáhnout. „Jsou tu dobrovolní hasiči a pět hlídek policie. Jsou připraveni auta odklánět a v krajním případě parkoviště uzavřít,“ dodal Tampier.

Před týdnem byla parkoviště plná kolem osmé ráno

O druhém lednovém víkendu byl nápor turistů v Bedřichově opravdu enormní. Strážníci odkláněli dopravu v sobotu i neděli, dokonce již kolem půl osmé ráno. Otevřeli je až kolem 16. hodiny s apelem na řidiče, aby respektovali dopravní značení a omezení.

Starosta Bedřichova Petr Holub si ale nemyslí, že by dorazilo více lidí než v minulých letech. Uzavírka byla prý hlavně kvůli neukázněnosti řidičů, kteří nerespektovali značení, pravidla, parkovali v serpentýnách, čímž znemožňovali průjezd aut i autobusů.

K tématu

Tagy: parkoviště policie zima Liberecký kraj běžkaři Bedřichov

Další hlavní zprávy

Auto

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Řidiči podléhají namátkové kontrole výrazně častěji než chodci. Policisté si mohou vybírat podle registračních značek ve snaze chytit hříšníka. Jenže dnes už značky neodpovídají místu bydliště. Pokud projde nejnovější záměr vlády, může se šikany dočkat třeba obyvatel Liberce, který si koupil ojetinu od Pražáka.

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama