CNN Prima News paušální daň

paušální daň

Výpis příspěvků ke štítku „paušální daň“

Poslední příležitost přihlásit se k paušální dani. Kteří podnikatelé mají nárok?

10. ledna 2023 06:22

Podnikatelé a živnostníci mají v úterý poslední možnost registrovat se k paušální dani na letošní rok. Další šanci dostanou až v příštím roce. Paušální daň letos prošla rozšířením a nově se do ní mohou hlásit lidé s příjmy do dvou milionů korun. Očekává se proto daleko větší zájem. Pro živnostníky je atraktivní zejména nízkou administrativní náročností a navíc podnikatelé v režimu paušální daně nemusejí odevzdávat daňové přiznání.

Kovanda: Vláda pomáhá živnostníkům, jak slibovala. Zaměstnanci další úlevy nepotřebují

11. května 2022 10:06

Podnikatelům se zlepší v těžkých časech podmínky, řekl o plánu ministerstva financí na zvýšení limitu pro možnost přihlásit se k paušální dani hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. V Novém dni na CNN Prima NEWS zároveň podotkl, že zaměstnanců by se další úlevy týkat neměly, protože si polepšili zrušením superhrubé mzdy.

Úleva živnostníkům? Ministerstvo financí chce zvýšit limit pro povinnost odvádět DPH

9. května 2022 14:50

Již od příštího roku by se povinnost registrace k placení daně z přidané hodnoty měla vztahovat na podnikatele, jejichž roční obrat dosáhne dvou milionů korun. Stejný limit by se měl týkat také možnosti přechodu do režimu paušální daně. Navrhuje to ministerstvo financí. Podle odborníků jde o správný krok, který drobným podnikatelům výrazně uleví.

Otázky a odpovědi ohledně paušální daně. Na co se živnostníci musí připravit v roce 2022

2. ledna 2022 06:04

Desítky tisíc živnostníků v Česku již využívá paušální daň, která jim uleví od papírování kolem povinných odvodů a v řadě případů také ušetří až desetitisíce korun. Aktuálně se mohou nový žadatelé hlásit ke vstupu do paušálního režimu. Co však čeká ty, kteří paušální daň již využívají a chtějí nadále pokračovat? Minimálně se zvýší měsíční částka o 525 korun. Jaké jsou odpovědi na nejčastější otázky ohledně paušální daně?

PAUŠÁLNÍ DAŇ PŘEHLEDNĚ: Můžete ušetřit desetitisíce, ale zbývá pouze několik dní

7. ledna 2021 18:51

Značná část živnostníků má možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů a ročně ušetřit až desetitisíce korun. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Na přihlášení k paušální dani však zbývá pouze několik dní. Přinášíme odpovědi na nejzásadnější otázky kolem této novinky.

Vyplatí se OSVČ paušální daň? Analytik radí, na co si dát pozor

7. ledna 2021 12:55

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které loni vydělaly do jednoho milionu korun, se mohou pro letošní rok nově přihlásit k placení paušální daně. Čas pro přihlášení vyprší už v pondělí 11. ledna. Živnostník, který na novinku přistoupí, by měl měsíčně platit jeden poplatek zahrnující zdravotní a sociální pojistné i daň z příjmu. O novém režimu promluvil v pořadu Nový den CNN Prima NEWS analytik Richard Bechník.

Paušální daň budou moci využít živnostníci s příjmy až do jednoho milionu Kč

21. října 2020 09:42

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou paušální daň. Bude dobrovolná. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Vláda původně navrhovala limit 800 000 korun, Sněmovna ale dnes při závěrečném schvalování návrhu limit zvýšila.

Žádná daňová přiznání, žádné přehledy pojistného. Poslanci odsouhlasili paušální daň

10. července 2020 10:51

Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun by mohli od příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Vládní návrh zákona v prvním čtení podpořila Sněmovna. Pro živnostníky by to znamenalo, že v roce 2021 by platili paušální daň ve výši 5 740 korun měsíčně. Musí se ale vejít do daného limitu 800 tisíc korun. Zároveň by trojí odvody vyřešili jednou platbou v jediném formuláři.