reklama
CNN Prima News paušální daň

paušální daň

Výpis příspěvků ke štítku „paušální daň“

PAUŠÁLNÍ DAŇ PŘEHLEDNĚ: Můžete ušetřit desetitisíce, ale zbývá pouze několik dní

7. ledna 2021 18:51

Značná část živnostníků má možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů a ročně ušetřit až desetitisíce korun. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Na přihlášení k paušální dani však zbývá pouze několik dní. Přinášíme odpovědi na nejzásadnější otázky kolem této novinky.

Vyplatí se OSVČ paušální daň? Analytik radí, na co si dát pozor

7. ledna 2021 12:55

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které loni vydělaly do jednoho milionu korun, se mohou pro letošní rok nově přihlásit k placení paušální daně. Čas pro přihlášení vyprší už v pondělí 11. ledna. Živnostník, který na novinku přistoupí, by měl měsíčně platit jeden poplatek zahrnující zdravotní a sociální pojistné i daň z příjmu. O novém režimu promluvil v pořadu Nový den CNN Prima NEWS analytik Richard Bechník.

Paušální daň budou moci využít živnostníci s příjmy až do jednoho milionu Kč

21. října 2020 09:42

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou paušální daň. Bude dobrovolná. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Vláda původně navrhovala limit 800 000 korun, Sněmovna ale dnes při závěrečném schvalování návrhu limit zvýšila.

Žádná daňová přiznání, žádné přehledy pojistného. Poslanci odsouhlasili paušální daň

10. července 2020 10:51

Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun by mohli od příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Vládní návrh zákona v prvním čtení podpořila Sněmovna. Pro živnostníky by to znamenalo, že v roce 2021 by platili paušální daň ve výši 5 740 korun měsíčně. Musí se ale vejít do daného limitu 800 tisíc korun. Zároveň by trojí odvody vyřešili jednou platbou v jediném formuláři.

reklama