CNN Prima News paušální daň

paušální daň

Výpis příspěvků ke štítku „paušální daň“

PŘEHLEDNĚ: Paušální daň se opět zvyšuje. Podívejte se o kolik a dokdy je možná změna

Živnostníci a podnikatelé budou letos velmi nemile překvapeni. Zejména těm s nižšími příjmy totiž citelně vzroste měsíční odvod u paušální daně. Stále se ale může vyplatit v porovnání s posíláním dvou částek na sociální a zdravotní pojištění, vyplňováním přehledů a daňového přiznání. Zájemci o vstup do paušální daně si budou muset pospíšit. Čas mají letos pouze do 10. ledna.

Poslední příležitost přihlásit se k paušální dani. Kteří podnikatelé mají nárok?

Podnikatelé a živnostníci mají v úterý poslední možnost registrovat se k paušální dani na letošní rok. Další šanci dostanou až v příštím roce. Paušální daň letos prošla rozšířením a nově se do ní mohou hlásit lidé s příjmy do dvou milionů korun. Očekává se proto daleko větší zájem. Pro živnostníky je atraktivní zejména nízkou administrativní náročností a navíc podnikatelé v režimu paušální daně nemusejí odevzdávat daňové přiznání.

Otázky a odpovědi ohledně paušální daně. Na co se živnostníci musí připravit v roce 2022

Desítky tisíc živnostníků v Česku již využívá paušální daň, která jim uleví od papírování kolem povinných odvodů a v řadě případů také ušetří až desetitisíce korun. Aktuálně se mohou nový žadatelé hlásit ke vstupu do paušálního režimu. Co však čeká ty, kteří paušální daň již využívají a chtějí nadále pokračovat? Minimálně se zvýší měsíční částka o 525 korun. Jaké jsou odpovědi na nejčastější otázky ohledně paušální daně?

PAUŠÁLNÍ DAŇ PŘEHLEDNĚ: Můžete ušetřit desetitisíce, ale zbývá pouze několik dní

Značná část živnostníků má možnost ulevit si od papírování kolem povinných odvodů a ročně ušetřit až desetitisíce korun. Jedna paušální daň a jedna pravidelná měsíční platba jim, pokud zvolí tuto možnost, nahradí jak klasické daňové přiznání, tak i platby na sociální a zdravotní pojištění. Na přihlášení k paušální dani však zbývá pouze několik dní. Přinášíme odpovědi na nejzásadnější otázky kolem této novinky.

Vyplatí se OSVČ paušální daň? Analytik radí, na co si dát pozor

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které loni vydělaly do jednoho milionu korun, se mohou pro letošní rok nově přihlásit k placení paušální daně. Čas pro přihlášení vyprší už v pondělí 11. ledna. Živnostník, který na novinku přistoupí, by měl měsíčně platit jeden poplatek zahrnující zdravotní a sociální pojistné i daň z příjmu. O novém režimu promluvil v pořadu Nový den CNN Prima NEWS analytik Richard Bechník.