reklama
CNN Prima News Pavel Kováčik

Pavel Kováčik

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Kováčik“

Matadoři, kteří se rozloučí se Sněmovnou. Kdo už nebude pobírat poslanecký plat?

29. června 2021 05:57

Sněmovny bylo dost. Někteří političtí matadoři se rozhodli, že už v letošních volbách nebudou kandidovat. Kromě Miroslava Kalouska z TOP 09, který se vzdal mandátu už v zimě, nechce poslancovat ani Václav Klaus ml. či tři poslanci hnutí ANO. Někteří zákonodárci se zase zřejmě nedostanou na kandidátku. To bude případ předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika.

Komunisté napínají Babiše, část vedení chce potopit vládu. Hraje v tom roli Zeman?

1. června 2021 05:20

Komunisté stále lavírují nad tím, jestli tento týden při hlasování o nedůvěře vládě zvednou ruce a potopí tak Andreje Babiše (ANO). Část vedení KSČM podle informací CNN Prima NEWS na sobotním jednání Ústředního výboru značně tlačila na aktivní vyslovení nedůvěry kabinetu. Roli v tom může hrát i prezident Miloš Zeman, se kterým se minulý týden sešel předseda komunistů Vojtěch Filip.

Blatný má, co si zasloužil, vláda je v rozkladu. Opozice reaguje na odvolání ministra

7. dubna 2021 12:47

Nezodpovědný krok premiéra. Nový ministr zdravotnictví to bude mít těžké. Vláda v rozkladu. Tak politici reagují na odvolání šéfa zdravotnického resortu Jana Blatného (za ANO), kterého nahradí ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) je to odborník, který vyvede zemi z koronavirové pandemie. Bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) konec Blatného kvituje, podle něj „má, co si zasloužil“.

Vláda asi nepočítá s plošným očkováním. Jinak by polní nemocnici nerušila, tvrdí Baxa

1. února 2021 06:37

Co se zrušenou polní nemocnicí v pražských Letňanech? Místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa navrhnul, aby se namísto vyklizení stalo z areálu velké očkovací centrum. Prohlásil to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle poslance vládního hnutí ANO Jana Řehounka je však problém v tom, že stát za pronájem pozemku platí měsíčně miliony korun.

Berete si děti jako rukojmí, obvinil Baxa komunisty. Ti možná nepodpoří nouzový stav

31. ledna 2021 13:30

V poslaneckém klubu KSČM panuje tendence, že nepodpoříme nouzový stav, řekl v pořadu Partie na CNN Prima NEWS poslanec komunistů Pavel Kováčik. Nouzový stav naposledy Poslanecká sněmovna schválila do 14. února. Podle Kováčika vláda nesplnila některé podmínky KSČM. Poslanec ODS Martin Baxa se ale proti Kováčikovi ohradil s tím, že komunisté mají vždy nějaké požadavky, ale když premiér Andrej Babiš (ANO) dupne, oni ustoupí.

Vítězové a poražení voleb: Senátor uspěl v prvním kole, propadli Ludvík či Dienstbier

3. října 2020 20:18

Senátní volby mají své vítěze i poražené. Za vítězství lze bezpochyby pokládat například zisk nadpoloviční většiny hlasů či postup do druhého kola s velkou šancí na zisk senátorského postu. Coby prohra se pak určitě vnímá, když ani do druhého kola nepostoupí stávající senátor, nebo když známá osobnost ve volbách zcela vyhoří. Podívejte se v přehledu CNN Prima NEWS na ty nejzajímavější vítěze a poražené letošních senátních voleb.

reklama