CNN Prima News pečivo

pečivo

Výpis příspěvků ke štítku „pečivo“

Za cukroví letos zaplatíme až dvojnásobek. Některé pekárny přesto vyrábí víc než loni

4. prosince 2022 12:27

Cena vánočního cukroví v pekárnách a cukrárnách letos meziročně stoupne až na dvojnásobek, a to hlavně kvůli růstu cen surovin a energií. Pekaři také očekávají výrazné snížení poptávky, protože lidé v mnohem větší míře nakupují levnější sortiment. Uvedl to výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý. Například pražská řemeslná pekárna Zrno Zrnko musela kvůli růstu cen energií zdražit o 40 procent a půlkilogramovou krabici cukroví prodává za 550 korun. Řetězec Globus nabízí 600 gramů cukroví ze svých pekáren za 349 korun.

Podraží kvůli krizi i donáška? Rozvoz potravin může trpět, většina aut jezdí na plyn

24. srpna 2022 07:31

Plynová a energetická krize umocněná válkou na Ukrajině ovlivňuje a ještě více ovlivní situaci ve světě, a tudíž i v České republice. Dopad pocítí například služby, které se zabývají rozvozem jídla a nákupů obecně. Na situaci musejí reagovat například společnosti, jako je Rohlík.cz či Košík.cz. Mají totiž většinu aut, které pro rozvoz k zákazníkům využívají, právě na plyn. Hrozí kvůli tomu, že si zákazníci za donášku potravin připlatí?

Ceny pečiva klesat nebudou, má jasno expert. Varuje před dalším zdražováním

23. července 2022 10:41

Cena pšenice na světových trzích poslední dva měsíce klesá, ke snížení cen pečiva a dalších potravin to ale v blízké době spíše nepovede. Očekávat lze spíše výrazný pokles rychlosti zdražování, bude ale záležet na tom, jak se budou vyvíjet ceny energií. Do cen potravin se také může ještě promítnout zdražování například hnojiv nebo obalů. Řekl to agrární analytik Petr Havel.

Prouza: Chleba za 200? Zemědělci rádi pláčou. Snaží se vyvolat paniku a získat dotace

10. května 2022 13:17

Z řad zemědělců zní varování, že pokud vláda upraví systém přerozdělování dotací, nastane velké zdražování a chleba by mohl stát až stovky korun. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy jde ale o cílené vyvolávání paniky. V Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že zemědělci získali v minulém roce rekordní dotace a chtějí jen vytáhnout z ministerstva další.

Potraviny v Česku budou nadále zdražovat. Za kolik si nakoupíme chleba či máslo?

6. května 2022 05:31

Válka na Ukrajině těžce dopadá také na peněženky českých občanů. Lidem se prodražují základní potraviny, jako jsou pečivo, máslo či olej. Ekonomové varují, že se situace pravděpodobně nezlepší ani v budoucnu. Například bochník chleba by v příštím roce mohl stát až 70 korun a kostka másla 85 korun. Lidé proto již začínají na nákupech potravin šetřit.