CNN Prima News pečovatelská služba

pečovatelská služba

Výpis příspěvků ke štítku „pečovatelská služba“

Požár v Domově Alzheimer patří mezi nejhorší v historii. Který byl nejtragičtější?

2. června 2022 11:57

Požár domova pro lidi s Alzheimerovou chorobou v Roztokách u Prahy si vyžádal život dvou klientů. Středeční neštěstí se tak stalo jednou z nejtragičtějších událostí v sociálních službách v historii České republiky. Nejhorší požár řešili hasiči a záchranáři v lednu 2020 v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku. Tehdy zemřelo devět lidí. Které další události se nechvalně zapsaly do historie?

Maláčová: Chci ukončit izolaci v pečovatelských službách. Zákaz návštěv je náročný

3. listopadu 2020 16:19

Řada seniorů je kvůli zákazům návštěv v pečovatelských domech v izolaci, což může být velmi náročné na psychiku. Potvrzují to jak sami klienti, tak i neziskové organizace. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) redakci CNN Prima NEWS řekla, že by se situace mohla změnit a zákaz návštěv by se mohl rozvolnit.

Plošné testování v domovech pro seniory: Antigenní test není plně spolehlivý

2. listopadu 2020 21:57

Navzdory předsevzetí, že nejslabší ochráníme, se COVID-19 ve velkém šíří právě mezi nejohroženější skupinou – seniory. Vláda proto schválila povinnost plošného testování klientů i personálu v domovech sociálních služeb od této středy. Podle řady zřizovatelů těchto zařízení ale i tak znovu zaspala a pro svou bezpečnost začali leckde testovat dříve a sami.

Taťána G. Brzobohatá: Než absolvovat karanténu, raději zemřeme, říkají nám senioři

1. října 2020 17:13

Samota a izolace. To jsou problémy, které podle Taťány Gregor Brzobohaté trápí seniory během koronavirové krize. Podle zakladatelky Nadace Krása pomoci, která pomáhá starším lidem, je nesmysl uzavírat pečovatelské domy a zakazovat seniorům chodit ven a znemožnit jim vidět se s rodinou. Brzobohatá to řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.