CNN Prima News pedagog

pedagog

Výpis příspěvků ke štítku „pedagog“

Rušení malých škol a propouštění nepedagogů? Vláda hledá úspory, instituce se bouří

14. listopadu 2022 10:48

Malých škol je moc a jsou drahé, alespoň podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Jestli se některé budou rušit nebo slučovat, bude vláda teprve posuzovat. Stanjura chce také vypracovat analýzu, zda ve školství není příliš mnoho neučitelských pracovníků. Malé i velké školy to ale kritizují. Tvrdí, že už teď fungují na dřeň.

Pomoc za dvě miliardy. Školy mohou získat další peníze na děti z problémového prostředí

19. srpna 2022 23:29

Ministerstvo školství chce snižovat nerovnost znevýhodněných škol. Co to bude znamenat? Školy, do kterých chodí nadprůměrně mnoho žáků z problémového prostředí, mohou žádat o peníze navíc. V některých případech pak dostanou i 16 tisíc za studenta. Částku lze použít pro další pedagogy. Vytipovaných škol v České republice je zatím čtyři sta.

Sexuální obtěžování na Masarykově univerzitě? Docent musel na hodinu skončit

24. května 2022 11:16

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog ve vyjádření pro Deník N „intimní sblížení“ s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat.