CNN Prima News pedagog

pedagog

Výpis příspěvků ke štítku „pedagog“

Zemřel český novinář Filip Breindl. Přátelé založili sbírku pro jeho ženu a tři malé děti

Krátce před koncem minulého roku přišla nejen česká náboženská obec o důležitou osobnost. Ve věku 44 let zemřel novinář a redaktor Katolického týdeníku Filip Breindl, který byl rovněž uznávaným pedagogem na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity (MU) v Brně. Jeho kolegové pod záštitou nadačního fondu Teo via se proto rozhodli založit sbírku pro jeho manželku a tři děti ve věku 3, 5 a 7 let, které po něm zůstaly. Příčinnou úmrtí byly neočekávané zdravotní komplikace. Píše o tom web Brněnská drbna.

O peníze nejde, brání se učitelé. Před stávkou popisují chystané změny i obavu z propouštění

Stovky škol po celé republice zůstanou v pondělí 27. listopadu zavřené, učitelé budou stávkovat. Podle pedagogů oslovených CNN Prima NEWS ale tentokrát nejde primárně o peníze na platy, trápí je také návrh na omezení maximálního počtu vyučovacích hodin za týden, takzvaného PHmaxu. To podle nich zásadně ovlivní kvalitu výuky. S rozpočtem resortu školství přitom není spokojen ani ministr Mikuláš Bek (STAN). „Je ale potřeba být realisty v tom, co se dá pro školství získat,“ řekl ve čtvrtek u kulatého stolu společnosti EDUin.

Za pár chyb dostal druhák z Letňan pětku. Rodiče sepsuli učitelku, píší o masakru a šílenosti

Všechny doplněné souhlásky správně, pouze pár chyb v určování sloves. I přesto dostal žák druhé třídy za cvičení nejhorší možnou známku. K podivuhodnému rozhodnutí učitelky českého jazyka mělo dojít v jedné ze základních škol v Letňanech. Příspěvek, s nímž přišel rovněž učitel a popularizátor pedagogiky, vzbudil na sociálních sítích ihned vlnu kritiky. Rodiče nad krokem člena sboru kroutí hlavou a označují takové jednání za katastrofu či masakr. Na hodnocení přitažené za vlasy upozornil rovněž web deníku Blesk.

Kvalita českých škol v ohrožení? Bekovy škrty se mohou výrazně promítnout, varují odbory

Škrtnout osm tisíc neobsazených pozic kuchařek, uklízeček a dalších neučitelských profesí a zároveň zbrzdit růst počtu učitelů na školách. Takový je úsporný recept ministra školství Mikuláše Beka (STAN). S návrhem přišel i přesto, že ještě v září tvrdil, že pro své ministerstvo nutně potřebuje vyjednat na příští rok o 11 miliard víc. Skutečnost je však jiná. Resort obdrží oproti letošku čtyři miliardy navíc, celkově 269 miliard korun. Podle předsedy Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Františka Dobšíka mohou změny takového rázu výrazně ovlivnit kvalitu českého vzdělávacího systému.

Jak zajistit místa ve školkách? Stát přichází s kontroverzním řešením, varují experti

Zákon, který rodičům dětí starších tří let garantuje, že místo ve školce najdou, nefunguje. To by však měl změnit návrh zákona, který připravuje resort práce a sociálních věcí (MPSV). Změna spočívá v tom, že by v obcích, kde kapacity v mateřských školách nestačí, mohly vzniknout dětské skupiny jako alternativní doplněk. Tento krok má však svá úskalí a kritiky. O chystaném návrhu informoval web iDNES.cz.