CNN Prima News Peloponés

Peloponés

Výpis příspěvků ke štítku „Peloponés“

Dovolenkový ráj v plamenech: Řecký boj s ničivým živlem komplikuje vítr i extrémní vedra

Hasiči v Řecku bojují s desítkami požárů porostu, ten největší nyní ohrožuje národní park Dadia na severovýchodě země. Oheň na území s chráněnými lesy a mnoha druhy vzácných živočichů, zejména ptáků, se snaží zastavit na 320 hasičů, kterým pomáhají dobrovolníci i vojáci. Nasazeny jsou také dvě desítky letadel a vrtulníků, uvedl list Kathimerini. Požáry způsobené suchým a horkým počasím dál zuří i v Itálii a Slovinsku.

Dramatické podmínky hasičů v Řecku: Češi zasahují jen v triku, hrozí jim přehřátí

Řecko sužují nejrozsáhlejší požáry posledních desítek let. S plameny pomáhá i česká 30členná posádka, která jako první ze zahraničích posil dorazila na poloostrov Peloponés. „Zpočátku to bylo velmi dramatické, nyní se situace trochu uklidnila. Na místo jsme ale připraveni poslat další jednotky,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS generální ředitel hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček.

Šéf hasičů: Češi vydrží v Řecku krotit plameny deset dní, pak je bude potřeba vystřídat

V Řecku aktuálně pomáhají krotit lesní požáry i desítky českých hasičů. Zasahují na poloostrově Peloponés. Předpokládalo se, že tam budou působit deset dní, pokud ale Řekové budou potřebovat pomoci i poté, je ve hře vyslání nové jednotky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl nový generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

S ohnivým peklem v Řecku bojují i stovky hasičů z jiných zemí. Premiér vyslal do zahraničí vzkaz

Aktualizováno

Lesní požáry v Řecku pomáhají či se chystají hasit stovky hasičů a desítky kusů techniky, jež vyslalo 22 zahraničních zemí. V neděli večer jim na Twitteru poděkoval řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Mezi zeměmi, které Řecku pomáhají zvládnout nejhorší požáry za poslední desítky let, je i Česká republika. Čeští hasiči, kteří vyrazili na cestu v sobotu dopoledne, přijeli do jihoevropské země v neděli večer. Pomáhat mají na poloostrově Peloponés.