reklama
CNN Prima News pěstoun

pěstoun

Výpis příspěvků ke štítku „pěstoun“

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

6. srpna 2021 13:16

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Kauza Barnevernet pokračuje: Český soud svěřil Michalákové odebrané syny do péče

29. ledna 2021 18:48

Případ Evy Michalákové, které norská sociální služba (Barnevernet) před deseti lety odebrala dva syny, má další pokračování. Okresní soud v Hodoníně jí totiž tento týden formálně svěřil děti do péče. Uvedla to v pátek členka petičního výboru na podporu rodiny a senátorka Jitka Chalánková. Případ také čeká na projednání Evropským soudem pro lidská práva.

Chlapci si smrt rodičů vymysleli. Lidé jim ve sbírce poslali skoro 300 tisíc

10. srpna 2020 19:20

Několik zpravodajských webů v neděli informovalo o příběhu tří nezletilých chlapců, kteří měli po údajné smrti rodičů při autonehodě žít několik měsíců sami v pražském bytě. V pondělí odpoledne se ale ukázalo, že celý příběh je smyšlený a chlapcům se nejspíš podařilo napálit nejen média, ale především spolek, který se o ně začal starat, a dárce, kteří jim na speciálně vytvořený účet zasílali finanční podporu. Proč hoši lhali, zatím není jasné. Případ nyní prošetřuje jak Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), tak policie.

V České republice je nedostatek přechodných pěstounů. Důvodem jsou peníze

19. července 2020 06:13

Poprvé po dvou letech je v České republice nedostatek přechodných pěstounů. Vyplývá to ze zjištění Asociace Dítě a rodina, která je největší v republice. Hlavním důvodem jsou peníze. Od roku 2013 se odměna přechodným pěstounům nezvedla a částka, kterou dostávají, nepokryje ani základní výdaje. Vláda navrhla zvýšení odměny pro přechodné pěstouny o 2000 korun hrubého. Podle nich to ale situaci neřeší.

reklama