CNN Prima News pěstoun

pěstoun

Výpis příspěvků ke štítku „pěstoun“

Další ročník osvětové akce Dny pěstounství již v červnu. Letos se připojí i Praha 2

Již v červnu se uskuteční další ročník osvětové akce Dny pěstounství zaměřené na náhradní rodinnou péči. Praha 2 v této souvislosti plánuje hned několik akcí. V období od 13. května do 6. června 2024 zavítá na Ostrčilovo náměstí putovní panelová výstava s názvem Konečně doma, na kterou naváže 4. června 2024 Den otevřených dveří s prezentací činnosti pomáhajících neziskových organizací Barevný svět dětí, z. s. a Cestou necestou, z. ú. A k vidění bude také putovní panelová výstava ke kampani na vyhledávání pěstounů „Láska se nedělí. Láska se násobí.“, která je postavena na skutečných příbězích lidí, kteří mají s pěstounskou péčí osobní zkušenost. Tu mohou zájemci navštívit na Karlově náměstí po celý květen.

Kojenecké ústavy mají fungovat dál. Nesmysl, kritizují Piráti. Je ohrožena péče o malé děti?

Fungování takzvaných kojeneckých ústavů by se mohlo o dva roky prodloužit. Vyplývá to z připravované novely zákona o ochraně dětí, kterou předkládá ministerstvo práce a sociálních věcí. S jejich prodloužením nesouhlasí koaliční Piráti či vládní zmocněnkyně pro lidská práva, podle nichž ústavy ztratily svůj účel. Někteří odborníci však upozorňují, že je v Česku nedostatek pěstounů a hrozí, že se o některé děti nebude mít kdo postarat.

Šokující smrt malého chlapce. Pěstouni z něj vymítali ďábla, umíral přilepený k podlaze

Neuvěřitelný příběh, na jehož pozadí byly exorcistické praktiky, se odehrál v Severní Karolíně. Adoptivní rodiče Joseph ‚Joe‘ Wilson a jeho manželka Jodi brutálně utýrali teprve 4letého chlapce, oba byli obviněni z vraždy. Podle úřadů dítě zemřelo poté, co jej pěstouni zneužívali a provedli na něm amatérský exorcismus. O případu informoval web Daily Mail.

Nejhorší je nevědět. Pomozte dětem v pěstounské péči poznat jejich rodiny a minulost

Zažily týrání či nevhodné podmínky, jejich rodiče skončili ve vězení nebo zemřeli. Osud k dětem v pěstounské péči nebyl přívětivý, přesto se každé z nich zaslouží možnost poznat svou minulost. Z toho důvodu organizace Rozum a Cit shání prostředky na vytvoření Knih života, díky nimž si děti mohou tvořivou formou zpracovat svůj životní příběh.

Lidé zahltili aplikaci na pětitisícový příspěvek. Výpadky nejsou naše chyba, hájí se resort

Podávání žádostí o příspěvek 5000 korun na dítě provázejí potíže. Aplikace má výpadky, přihlášení přes elektronickou identitu může trvat déle. Na svém Twitteru to oznámilo ministerstvo práce. Podle něj úřady práce přijaly k dnešnímu dopoledni desítky tisíc žádostí. Příspěvek 5000 korun je na děti, kterým nebylo k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce roku teprve narodí. Získat ho mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti ho dostávají automaticky, ostatní musí požádat.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.