reklama
CNN Prima News pěstování

pěstování

Výpis příspěvků ke štítku „pěstování“

Fuchsie ohromí krásou svých květů. Víte, jak ji pěstovat?

Zejména díky pestrým barvám květů se fuchsie již po léta drží na předních pozicích žebříčku oblíbenosti. Kromě půvabných barev patří k jejím velkým přednostem také dlouhá doba kvetení – prakticky od jara do podzimu, přičemž rostlina stále vypadá velmi atraktivně. Fuchsie pochází z Jižní Ameriky a Mexika, jen několik málo druhů můžeme najít na Novém Zélandu. S objevem Nového kontinentu se dostala do Evropy a velmi rychle se zde ujala. Zpočátku byla používána jako luxusní dekorace na nádvoří a v zahradách sídel šlechty, teprve později se rozšířila i mezi lid. Dnes patří k základním balkonovým květinám.

Vychytávky při pěstování plodové zeleniny

Plodová zelenina patří u nás mezi nejpěstovanější druhy. Především pak papriky, okurky a rajčata. Pro usnadnění pěstování a dosažení kvalitní úrody je však třeba dodržet všeobecně známé postupy. Je však dobré upozornit pěstitele, že i některé další úkony při pěstování těchto zelenin nejen usnadní práci ale současně přinesou i kýžené uspokojení z dobré sklizně.

Jak pěstovat něžné hvozdíky

Hvozdíky patří k půvabným květinám s bohatým druhovým zastoupením. Široký rod zahrnuje až 320 druhů, mezi kterými najdeme trvalky, letničky i dvouletky. Liší se od sebe velikostí i použitím, ale všechny dohromady spojuje jemná krása s nádechem nostalgie.

Pěstitelské zajímavosti v sortimentu, které nikdy nezklamou

Každoročně se v sortimentu objevují nové druhy a odrůdy zeleniny i květin. Některé přežijí maximálně dvě sezony a mizí. Jsou však ale i zajímavosti, které se dostanou na přední místo zájmu pěstitelů a mnohdy i stávající odrůdy předčí. Pro konzervativce, kteří se drží svých zaběhnutých odrůd, uvedeme několik zajímavostí, které by neměly chybět na žádné zahrádce.

reklama