reklama

Petr Vágner za volantem elektrického Mercedesu: Čistil jsem vzduch

Petr Vágner se jako jedna ze čtyř hvězd televizní obrazovky zúčastnil projektu "Prima čistí Prahu." Po dobu sedmi dnů používal ke své dopravě po Praze tam, kde je potřeba vlastního automobilu a kam se nedá dostat pěšky či městskou dopravou elektromobil Mercedes Benz EQA. Zážitky to byly nevšední.

reklama

Mercedes-Benz plánuje v tomto roce představení hned několika nových elektromobilů. Ofenzivu startuje kompaktním elektrickým SUV EQA. Jde o elektrickou verzi předloni představeného GLA. Místo speciální elektrické platformy tedy novinka používá multienergetickou architekturu, která zvládne konvenční motory i čistě elektrický pohon. Právě v jeho společnosti strávil týden Petr Vágner.

Petře, Kde jste nejčastěji nabíjel? Doma nebo na veřejné nabíječce?

Většinou to bylo na veřejné nabíječce, u nás doma v garáži to nelze kvůli požárnímu nařízení. Ale vůbec mi to nevadilo, vždy jsem si v autě zadal nejbližší stanici (nebo podle potřeby předem naplánoval zastávku na veřejné nabíječce) a bylo to v pohodě. Člověk si mezitím vyřídí telefony, nebo emaily a může zase frčet dál.

Ujel jste na elektřinu dál, než jste čekal nebo spíš míň?

No spíše to byl takový nezvyk „jezdit na baterky.“ Je pravda, že v minulosti jsem už měl hybridní automobil a elektromotorku, ale člověk tak nějak musí počítat s tím, že je to jiná jízda než s naftou nebo benzinem. Jednak díky tomu, že neslyšíš nastartování, nebo túrování motoru a hlavně díky tomu, že máme v ČR benzinky skoro na každém kroku, zatímco síť dobíjecích stanic pro elektromobily je u nás zatím stále v plenkách.

Zaujal jste lidi kolem sebe?

Myslím, že ano. Jednak díky autu a jeho designu, neslyšnému motoru a také polepem na dveřích: Prima FTV a CNN Prima NEWS. Všichni se pořád dívali, kdo v tom jede!

Splnilo auto vaše očekávání?

Ano, bylo to velice příjemné. Nové auto, design, interiér jako ve vesmírné raketě a hlasové ovládání.

Co se vám na jezdění s tím líbilo nejvíc?

Ticho uvnitř auta a hlasové ovládání.

Kolik km jste během elektrického týdne zhruba ujel?

Ujel jsem něco přes 600 km, vlastně to bylo zatím nejvíce vzhledem k tomu, že se díky Covidu-19, restrikcím a okresu nedá moc cestovat. Teď to byl naopak velký výlet a zážitek z cestování.

Ušetřil jste za parkování, když se s elektromobily dá na "modré" stát zdarma?

To jsem vůbec nevyužil. Většinou jsem jezdil garáž – garáž, nebo jsem měl někde parkovací místo. Možná bych ušetřil, kdyby nebyl lockdown a jezdil bych více po natáčecích studiích, nebo do divadla.

Víte, kolik emisí CO2 jste jezděním elektromobilem uspořil ve srovnání s klasickým naftovým GLA?

Kolik?

Při kilometrech (601km), které jste ujel 798 gramů!

To není špatné, ne? :-)

Prima šetří Prahu v přepočtu na uspořené emise CO2

Řidič Najeté kilometry Mercedes EQA Průměrný naftový motor
Petr Vágner 601 km 0 gramů 798 gramů
Václav Janata 520 km 0 gramů 690 gramů
Iva Kubelková 1 600 km 0 gramů 2 124 gramů
Libor Bouček 440 km 0 gramů 584 gramů

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro
Volby 2021

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama