reklama

Plaga se pustil do sportovních bafuňářů. Hniličku bych z čela agentury odvolal, říká

Pokud předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přinese na jednání kabinetu návrh na odvolání Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury, Robert Plaga (za ANO) pro něj zvedne ruku. Uvedl to v diskusním pořadu televize CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové. „Jako nejvyšší představitel sportu v České republice udělal sportu medvědí službu,“ řekl ministr školství.

reklama

Robert Plaga tak reagoval na přímý dotaz moderátorky Terezie Tománkové, která chtěla znát ministrův názor na přítomnost Milana Hniličky v teplickém hotelu Prince de Ligne, kde údajně probíhala oslava 50. narozenin bývalého vlivného člena ČSSD Petra Bendy.

K tématu

„Podpůrný dopis lidí, kteří jsou na dotačních prostředcích závislí, já neberu vůbec vážně. Zvláště když se podívám na první dva signatáře. Je tam podepsán pan Jansta (šéf České unie sportu, pozn. red.), který je na paškále v kauze z roku 2017, která vážně poškodila ministerstvo školství,“ řekl Plaga. Jako druhého uvedl šéfa Fotbalové asociace České republiky Martina Malíka. „Má dost problémů na FAČRu sám,“ dodal.

Ministr školství ale zároveň zmínil, že nemá informace o tom, že by se o návrhu na odvolání Hniličky z čela Národní sportovní agentury mělo hlasovat.

Kdo sedí na penězích

„Řekl jsem hned, že by Milan Hnilička měl v čele Národní sportovní agentury skončit. Tohle je přece hrozný vzkaz lidem, kterým se všechno zakazuje,“ podpořil Plagův názor Vít Rakušan. Podle šéfa hnutí STAN to totiž vypadá, že pro někoho zákazy neplatí. „Hnilička není jediný člověk na světě, který rozumí sportu. Jsou tady lidé, kteří mu rozumí i lépe. Není to závislé na jednom člověku. Pokud někdo podlehne pocitu nenahraditelnosti, je to cesta do pekel,“ dodal šéf hnutí STAN.

K tématu

Rakušanovi přijde zcela logické, že se Milana Hniličky zastaly svazy, které „sedí na penězích“, jež se mezi sportovní svazy rozdělují. „Dovedete si představit, že se proti němu příjemci peněz nějakým způsobem výrazně postaví?“ položil na závěr řečnickou otázku předseda hnutí Starostové a nezávislí.

Slavili, nebo pracovali?

Milan Hnilička se minulý týden zúčastnil schůzky v teplickém hotelu Prince de Ligne, kde se měla konat oslava kulatých narozenin někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy. Jemu hotel patří. Na party dorazili také bývalý premiér Jiří Parbouek nebo jeho politický souputník a bývalý hokejista Jiří Šlégr. Někteří účastníci tvrdí, že šlo o pracovní setkání, nikoli o oslavu.

Hnilička kvůli kauze už rezignoval na svůj poslanecký mandát, který získal jako nominant hnutí ANO. Post šéfa Národní sportovní agentury, přes kterou plynou miliardy do tuzemského sportu, si zatím ponechal. Dopisem jej podpořil třeba právě již zmíněný Miroslav Jansta, ale i Jaromír Jágr nebo oštěpařka Barbora Špotáková. Naopak fotbalové kluby SK Slavia Praha nebo AC Sparta Praha se od podpůrného dopisu distancovaly.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama