reklama

Plaga se pustil do sportovních bafuňářů. Hniličku bych z čela agentury odvolal, říká

Pokud předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přinese na jednání kabinetu návrh na odvolání Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury, Robert Plaga (za ANO) pro něj zvedne ruku. Uvedl to v diskusním pořadu televize CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové. „Jako nejvyšší představitel sportu v České republice udělal sportu medvědí službu,“ řekl ministr školství.

reklama

Robert Plaga tak reagoval na přímý dotaz moderátorky Terezie Tománkové, která chtěla znát ministrův názor na přítomnost Milana Hniličky v teplickém hotelu Prince de Ligne, kde údajně probíhala oslava 50. narozenin bývalého vlivného člena ČSSD Petra Bendy.

„Podpůrný dopis lidí, kteří jsou na dotačních prostředcích závislí, já neberu vůbec vážně. Zvláště když se podívám na první dva signatáře. Je tam podepsán pan Jansta (šéf České unie sportu, pozn. red.), který je na paškále v kauze z roku 2017, která vážně poškodila ministerstvo školství,“ řekl Plaga. Jako druhého uvedl šéfa Fotbalové asociace České republiky Martina Malíka. „Má dost problémů na FAČRu sám,“ dodal.

Ministr školství ale zároveň zmínil, že nemá informace o tom, že by se o návrhu na odvolání Hniličky z čela Národní sportovní agentury mělo hlasovat.

Kdo sedí na penězích

„Řekl jsem hned, že by Milan Hnilička měl v čele Národní sportovní agentury skončit. Tohle je přece hrozný vzkaz lidem, kterým se všechno zakazuje,“ podpořil Plagův názor Vít Rakušan. Podle šéfa hnutí STAN to totiž vypadá, že pro někoho zákazy neplatí. „Hnilička není jediný člověk na světě, který rozumí sportu. Jsou tady lidé, kteří mu rozumí i lépe. Není to závislé na jednom člověku. Pokud někdo podlehne pocitu nenahraditelnosti, je to cesta do pekel,“ dodal šéf hnutí STAN.

Rakušanovi přijde zcela logické, že se Milana Hniličky zastaly svazy, které „sedí na penězích“, jež se mezi sportovní svazy rozdělují. „Dovedete si představit, že se proti němu příjemci peněz nějakým způsobem výrazně postaví?“ položil na závěr řečnickou otázku předseda hnutí Starostové a nezávislí.

Slavili, nebo pracovali?

Milan Hnilička se minulý týden zúčastnil schůzky v teplickém hotelu Prince de Ligne, kde se měla konat oslava kulatých narozenin někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy. Jemu hotel patří. Na party dorazili také bývalý premiér Jiří Parbouek nebo jeho politický souputník a bývalý hokejista Jiří Šlégr. Někteří účastníci tvrdí, že šlo o pracovní setkání, nikoli o oslavu.

Hnilička kvůli kauze už rezignoval na svůj poslanecký mandát, který získal jako nominant hnutí ANO. Post šéfa Národní sportovní agentury, přes kterou plynou miliardy do tuzemského sportu, si zatím ponechal. Dopisem jej podpořil třeba právě již zmíněný Miroslav Jansta, ale i Jaromír Jágr nebo oštěpařka Barbora Špotáková. Naopak fotbalové kluby SK Slavia Praha nebo AC Sparta Praha se od podpůrného dopisu distancovaly.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent
Partie

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Burka, nikáb, burkiny, čádor či hidžáb. Jak poznat rozdíly v oděvech muslimek?

Odívání muslimských žen prošlo nejen v evropském prostředí sérií bouřlivých diskuzí. Nyní se téma vrátilo na stůl především v souvislosti s děním v Afghánistánu. Společně s tím se nicméně vrátil také zmatek v pojmech. V muslimském světě totiž existuje hned několik forem zahalování, které se v evropském prostředí navzájem zaměňují. Jak poznat rozdíly mezi burkou, nikábem, čádorem a hidžábem?

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

reklama