CNN Prima News plastická chirurgie

plastická chirurgie

Výpis příspěvků ke štítku „plastická chirurgie“

Opuchlé rty, deformace a bolesti. V Česku přibývá falešných plastických klinik

Úprava nosu, zvětšení rtů nebo vyhlazení vrásek. To vše jsou estetické úpravy, které mohou dělat jen lékaři. Podle plastických chirurgů ale přibývá zařízení, kde výplně aplikují i lidé bez potřebného vzdělání a mnohdy používají i necertifikované přípravky. Ženy, které taková zařízení navštívily, skončily s nateklými rty, bolestmi a někdy i nevratnými deformacemi. Ministerstvo zdravotnictví proto doporučuje pročíst si recenze na internetu a hlavně vyžádat si oprávnění k takovým zákrokům.

Revoluce v lékařství: Čeští vědci zdokonalili želatinové implantáty, které pomohou lékařům

Zdokonalit materiál želatinových implantátů se podařilo českým vědcům z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (ÚOCHB AV ČR). Díky tomu mohou lékaři nově sledovat, jak se implantáty vstřebávají a lépe je přizpůsobit pacientovi. Materiály na bázi želatiny jsou v poslední dekádě oblíbené převážně v plastické chirurgii, neboť podporují růst buněk. Bylo ale náročné je v těle sledovat delší dobu. O objevu napsal vědecký časopis Applied Engineering Materials (ACS), uvádí tisková zpráva ústavu.

Nová prsa pro „skutečné patriotky“. Ruský chirurg představil neobvyklé implantáty

Ruský plastický chirurg Evgenij Dobrejkin přišel se skutečně bizarním návrhem. Představil totiž exkluzivní řadu silikonových implantátů Rosgrud, které jsou určeny „pro skutečné patriotky“. Ačkoliv jde o běžné silikonové výplně, jejich povrchová úprava je neobvyklá. Jsou k dispozici ve dvou barevných variantách – barvě kamufláže a ruské trikolory. Podle Dobrejkina si Rusky mohou vybrat možnost, která je „blíže k jejich srdci“.