CNN Prima News plastická chirurgie

plastická chirurgie

Výpis příspěvků ke štítku „plastická chirurgie“

Plastický chirurg Pomahač: Výměna tváře trvá nejméně 17 hodin. Transplantují se už i oči

Už teď mu jeho pacienti říkají, že dokáže zázraky. Co teprve za pár let, až vývoj v jeho oboru ještě pokročí! Světově uznávaný plastický chirurg Bohdan Pomahač popisuje, jak mu práci usnadňují roboti a počítače. Co všechno bude v blízké budoucnosti možné transplantovat? Nebo proč trvá výměna tváře nejméně sedmnáct hodin? Rozpovídal se o tom v rozhovoru, který vyšel v časopisu ke čtyřem rokům fungování CNN Prima NEWS.

Český Ken skončil v krvi po zákroku policie, všemu přihlížel jeho malý syn. Zásah šetří GIBS

Modela a majitele kliniky plastické chirurgie Roberta Paulata, který si vysloužil pro svůj zjev přezdívku český Ken, údajně bezdůvodně napadl policista před jeho vlastním domem v obci Hlubočinka a všemu přihlížel jeho tříletý syn. Po nedorozumění skončil v poutech na zemi, přičemž utrpěl krvavá zranění v obličeji. Policie v pátek dopoledne uvedla, že případ si přebírá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na případ upozornil server Prima Ženy.

Opuchlé rty, deformace a bolesti. V Česku přibývá falešných plastických klinik

Úprava nosu, zvětšení rtů nebo vyhlazení vrásek. To vše jsou estetické úpravy, které mohou dělat jen lékaři. Podle plastických chirurgů ale přibývá zařízení, kde výplně aplikují i lidé bez potřebného vzdělání a mnohdy používají i necertifikované přípravky. Ženy, které taková zařízení navštívily, skončily s nateklými rty, bolestmi a někdy i nevratnými deformacemi. Ministerstvo zdravotnictví proto doporučuje pročíst si recenze na internetu a hlavně vyžádat si oprávnění k takovým zákrokům.

Revoluce v lékařství: Čeští vědci zdokonalili želatinové implantáty, které pomohou lékařům

Zdokonalit materiál želatinových implantátů se podařilo českým vědcům z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (ÚOCHB AV ČR). Díky tomu mohou lékaři nově sledovat, jak se implantáty vstřebávají a lépe je přizpůsobit pacientovi. Materiály na bázi želatiny jsou v poslední dekádě oblíbené převážně v plastické chirurgii, neboť podporují růst buněk. Bylo ale náročné je v těle sledovat delší dobu. O objevu napsal vědecký časopis Applied Engineering Materials (ACS), uvádí tisková zpráva ústavu.