Plekanec: Myslíme si, že jsme hokejová velmoc, ale nejsme. Pak prohru vidíme negativně

Český národní tým ještě neúspěch může proměnit, uvedli v pořadu Co Čech, to trenér! bývalí hokejoví kapitáni Patrik Eliáš a Tomáš Plekanec. Podle Plekance máme od českých hokejistů velké očekávání. Je však potřeba myslet na to, že už nejsme hokejová velmoc, dodal. Ve vysílání zhodnotila dosavadní výkony olympioniků i bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

„Dánové hráli to, co potřebovali, pak to bylo naše trápení a tlačení se do obrany. Možná nejsme taková velmoc, ale myslíme si, že jo, a jsme pak zbytečně negativní. Je potřeba jít dál a dát pozitivní impuls,“ řekl o úvodním zápase Plekanec.

Čeští hokejisté totiž na olympijském turnaji v Pekingu prohráli s Dánskem 1:2. Seveřané zápas skupiny B rozhodli už v první třetině, ve které si vypracovali dvoubrankové vedení. „Mít s Dánskem hned prohru, to pohodu nedá... První třetinu ale kluci hráli dobře,“ zhodnotil výkon na olympiádě Eliáš. Společně s Neumannovou se shodli, že je velká škoda, že na olympiádě chybějí fanoušci.

Neumannová také podotkla, že po prohře se v olympijské vesnici hokejisté alespoň rozptýlí. „Rozeberou zápas, nekončí to, postupují všichni a mají před sebou Švýcary. Třeba začnou vyhrávat v pravý moment,“ reagoval Eliáš.

Druhé utkání čeká svěřence trenéra Filipa Pešána, který je znám svou „poker face“, v pátek se Švýcarskem. Ač jsou podle sportovců emoce ve sportu důležité, dodávají, že každému vyhovuje něco jiného.

„Kritičtí můžeme být všichni, jsme všichni chytří. Mám radši impulzivnější trenéry, ale každý je jiný. Někteří mlčí a umí také namotivovat,“ řekl Eliáš. „Zažil jsem trenéry, kteří nebyli řvaví a pak to ze sebe dostali. Nevadí mi to,“ reagoval Plekanec.

Společně připomněli, že nic není ztraceno. „Kluci mají šanci, je to o tom, aby se dostali do pohody,“ prohlásil Eliáš. „Věřím kluků, mají chuť hrát, to je vidět,“ dodal Plekanec.

Neumannová řekla, že věří i českým biatlonistům, Ester Ledecké a Martině Sáblíkové. A chvíli po jejím prohlášení získala rychlobruslařka Sáblíková sedmou olympijskou medaili, na „pětce“ si vyjela bronz.

Tagy: