reklama

Plíšková: Olympiáda není pro mě. Pak tam nemá co dělat, zkritizoval ji český veslař

Po jízdě na wimbledonské trávě čeští fanoušci věřili, že Karolína Plíšková zabojuje na olympiádě v Tokiu o medaili. Místo ní má cenný kov jistý zázračná Markéta Vondroušová. Bývalá světová jednička totiž skončila už v osmifinále. Po vypadnutí se Plíšková nechala slyšet, že „olympiáda asi není nic pro ni“. Tato slova celkem automaticky zajistila pohrdavé reakce nejen na sociálních sítích, ale překvapivě i u kolegy z české výpravy.

reklama

Minulou olympiádu v Riu de Janeiru Plíšková odvolala relativně na poslední chvíli. Jako důvod své absence na monstrózní akci zmiňovala obavy z viru zika, který v Brazílii řádil. Čeští fanoušci však Plíškové vyčítali, že se jí spíše nechce a hry nebere jako prioritu.

Tentokrát už premiérovou účast pod pěti kruhy neodmítla, byť i na začátku roku 2020 vyjádřila svůj postoj k olympiádě a váhala, jestli pojede. „Není to nic, o čem bych snila,“ uvedla.

Chvíli před Tokiem zažívala skvělé období, za sebou měla galapředstavení ve Wimbledonu, kde ji zastavila až ve finále Ashleigh Bartyová. A ani začátek olympijského turnaje nebyl vůbec špatný, hladce si v prvním kole poradila s Alize Cornetovou. Pak se tedy trochu trápila se Španělkou Carlou Suárezovou Navarrovou, která se letos vrátila na kurty poté, co překonala rakovinu. Plíšková utkání ve třech setech zvládla, ale to už se nedalo říct o osmifinálovém zápase s Italkou Camilou Giorgiovou.

„Jsem ráda, že jsem to zažila, ale olympiáda asi není nic moc pro mě,“ říkala možná i pod dojmem komplikovaného průběhu her vinou pandemické doby po brzkém konci olympijské cesty aktuální světová sedmička. Svým vyjádřením si každopádně mnoho příznivců nezískala. Jasně naznačila, že ji baví jiné akce, a ne olympijské hry, které jsou v očích většiny vrcholem všeho.

Tenisté se z daleko větších odměn mohou těšit na jiných turnajích než na olympiádě. To třeba pro veslaře je olympiáda samozřejmě tou nejprestižnější akcí, ale zároveň i možností vydělat si nejvíce peněz, pokud dojde na medailový úspěch.

A právě zástupce veslařského tábora Jakub Podrazil, který se letos vydal do Tokia, měl se slovy Plíškové problém.

„Vrcholový sportovec, který řekne, že olympiáda není nic pro něj, tam podle mě nemá co dělat. Ale to olympijské PR je velké lákadlo, to chápu,“ napsal na Twitteru olympionik, který skončil v Japonsku na dvojskifu spolu s Janem Cincibuchem na 13. místě. Pro 29letého Podrazila to byla už třetí olympiáda.

Tagy:
Japonsko Tokio tenis Karolína Plíšková kritika olympijské hry sport Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Jakub Podrazil

Hlavní zprávy

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi
Partie

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování
Partie

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama