CNN Prima News pobodání

pobodání

Výpis příspěvků ke štítku „pobodání“

Londýn ovládl strach: Útočník ubodal mečem třináctiletého chlapce, zranil i dva policisty

Aktualizováno

Šestatřicetiletý muž zaútočil v úterý ráno mečem na kolemjdoucí ve čtvrti Hainault na severovýchodě Londýna. Ozbrojenec vážně zranil chlapce, který později zemřel na následky bodných zranění v nemocnici. V péči lékařů jsou i další čtyři lidé včetně dvou policistů. Strážci zákona útočníka zadrželi. O teroristický čin se podle policie nejedná, informovala agentura Reuters.

Rus měl v Bavorsku ubodat dva Ukrajince. Šlo o vojáky, kteří se v Německu léčili, tvrdí Kyjev

Aktualizováno

V areálu nákupního centra v bavorském městě Murnau am Staffelsee v sobotu večer nalezli dva pobodané Ukrajince. Jeden na místě zemřel, druhý zraněním podlehl v nemocnici. Podezřelým je 57letý ruský státní příslušník, kterého policie zatkla v jeho nedalekém bydlišti. Vyplývá to z policejní zprávy. Kyjev tvrdí, že zavraždění byli členy ukrajinské armády a v Německu si léčili svá zranění. Podle portálu Ukrajinska pravda to v neděli uvedlo ukrajinské ministerstvo zahraničí.

Pobodání na velšské střední škole. Dospívající dívka zranila tři lidi, zůstává ve vazbě

Aktualizováno

Při incidentu, který se stal ve středu dopoledne na střední škole Ysgol Dyffryn Aman v hrabství Carmarthenshire ve Walesu, byli zraněni tři lidé – dva učitelé a jeden žák. Podle policie byli při útoku pobodáni. Škola byla až do odpoledních hodin uzavřena a na místě zasahovaly záchranné složky včetně vrtulníku. Policie zatkla jednu osobu, píše deník Wales Online. Incident se měl podle nepotvrzených informací deníku odehrát mezi dvěma dívkami.

Při útoku v Sydney zemřela i maminka malého dítěte, potomka ochránila vlastním tělem

Identita pěti ze šesti obětí sobotního útoku v Sydney je už veřejně známa. Mezi mrtvými je novopečená maminka, která vlastním tělem ochránila svého devítiměsíčního potomka, dcera známého australského podnikatele, architektka či člen ochranky, vyjmenovává Sky News. Řádění útočníka, který s nožem řádil v australském nákupním centru, ukončila policistka Amy Scottová, která ho zastřelila. Australská veřejnost ji oslavuje jako hrdinku.