Kdy dorazí do Česka zima? Čekají nás nízké teploty a sněžení. Pozor na náledí, varují experti

Mrznoucí muž

Počasí 24.11.2022 7:10

Čechy ve druhé polovině týdne potrápí nízké teploty doprovázené mrznoucími srážkami, sněžením i mlhami. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové rovněž varují před výskytem náledí nebo slabé ledovky.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno. V Čechách a postupně na většině území se objeví místy déšť, ve vyšší nadmořské výšce půjde o srážky smíšené nebo sněhové. Zpočátku se ojediněle vyskytnou i srážky mrznoucí. Ráno také hrozí vznik náledí nebo slabé ledovky.

Později odpoledne a večer dojde k úbytku srážek, zejména v Čechách pak nastane ojediněle polojasné počasí. Nejvyšší teploty se budou podle meteorologů z ČHMÚ pohybovat mezi 4 až 8 °C, na severu a severovýchodě 1 až 5 °C, na horách kolem 1 °C.

V noci by mělo být oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Vyskytnou se také mlhy. Déšť se objeví místy zpočátku v severovýchodní části území, jinde pak ojediněle. Ve vyšší nadmořské výšce je třeba počítat se srážkami smíšenými nebo sněhovými. Nejnižší teploty dosáhnou −1 °C, při zmenšené oblačnosti až −3 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno a zejména zpočátku se objeví mlhy. Meteorologové znovu varují před náledím či slabou ledovkou. Ojediněle se vyskytne déšť nebo mrholení, ve vyšší nadmořské výšce opět srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty se budou držet v rozmezí 4 až 8 °C.

Tagy: