reklama

Počet nakažených předčil naše očekávání, připustil Vojtěch. O druhou vlnu podle něj nejde

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nesouhlasí s Romanem Prymulou v tom, že v Česku probíhá druhá vlna koronaviru. Podle Vojtěcha tu stále pokračuje první vlna, protože virus nikdy nezmizel. Ministr zároveň nevyloučil další zpřísnění opatření, pokud by si to situace v některém z regionů žádala. Připustil také, že s tak razantním nárůstem případů nepočítal.

reklama

„Myslím si, že je to čistý formalismus,“ odpověděl Vojtěch na otázku, zda si myslí, že v Česku probíhá druhá vlna koronaviru. „Za mě pokračuje první vlna, virus nikdy nezmizel,“ dodal Vojtěch s tím, že případů je sice více než před dvěma měsíci, ale ne proto, že by virus zmizel a pak se zase vrátil.

K tématu

Od čtvrtka jsou po celém Česku ve většině vnitřních prostor povinné roušky, v některých regionech platí i zákaz nočního provozu barů. Ministr zdravotnictví nevyloučil, že jeho rezort podnikne další kroky. „Podle vývoje situace případně v těch nejpostiženějších regionech podle semaforu přijmeme další opatření.“

Lubomír Zaorálek (ČSSD) v neděli v Partii uvedl, že sociální demokraté budou při pondělním jednání vlády opět usilovat o obnovení činnosti Ústředního krizového štábu. K tomu ale Vojtěch nevidí důvod, protože jde o „čistě zdravotní problém“.

Ministr hájí i fungování chytré karantény, podle něj neselhala. Připustil ale, že s tak výrazným nárůstem nových případů nepočítal. „Ten vývoj v posledních 14 dnech, byť máte pravdu v tom, že jsme očekávali vyšší nárůsty, tak do jisté míry i předčil naše očekávání. Ty nárůsty jsou skutečně velmi výrazné,“ uvedl Vojtěch, podle kterého se nyní školí desítky lidí, kteří pomohou hygienikům. „Trasování nevzdáváme,“ dodal.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Posilovna v Polsku se registrovala jako církev. Snaží se tak vyhnout uzavření
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama