reklama

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Prymulou: Máme se připravit na další zpřísnění opatření?

V nemocnicích je s covidem téměř 1 300 pacientů, nejvíce od 17. května. Stejně tak se každým dnem zvyšují i počty nakažených. Počet hospitalizovaných v těžkém stavu ale mírně klesl na 167 lidí. Opravdu se epidemie vymkla kontrole? A jak aktuální vývoj hodnotí epidemiolog Roman Prymula? Rozhovor můžete sledovat od 8:15 na CNN Prima NEWS nebo na našem webu.

reklama

„Dá se říct, že pandemie se vymkla kontrole. Nárůsty nových případů jsou opravdu vysoké, na začátku listopadu budou atakovat 10 tisíc. Roste procento pozitivních testů, je trojnásobek nad bezpečnou hranicí,“ prohlásil prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ve vysílání CNN Prima NEWS.

Jsou tato slova na místě a není na čase přistoupit k povinnému očkování? Nejen na tyto otázky v pořadu Nový den odpoví epidemiolog Roman Prymula. Rozhovor můžete sledovat od 8:15 na CNN Prima NEWS nebo na našem webu. S expertem probereme i to, zda je potřeba zpřísňovat některá opatření.

Už nyní vláda přistoupila k různým restrikcím. Od listopadu se přestávají neočkovaným proplácet antigenní i PCR testy. Ovšem vyjma dětí a těch, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat. „Je vidět, že když se podmínky zpřísní, zájem o očkování roste. Pozitivní motivace se z velké části vyčerpaly,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme opice z Afriky. Legendu znepokojilo, že cenu Lva Jašina nedostala opora Senegalu

Zlatý míč v rukou Lionela Messiho hnul žlučí velké části fotbalových fanoušků, expertů i bývalých hráčů. Řadí se mezi ně i někdejší opora Manchesteru United Patrice Evra. Ten má k slavnostnímu galavečeru ještě jednu výtku. Cenu Lva Jašina pro nejlepšího brankáře roku podle něj nedostal strážce brány londýnské Chelsea Édouard Mendy kvůli tomu, že je reprezentantem z Afriky.

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama