PODCAST Postřehy z redakce: Procházka po místech, která nahánějí strach a úzkost

Postřehy z redakce: zleva Jakub Němec, Filip Kalčák, Petr Musil

Podcast Postřehy z redakce: Procházka po místech, která nahánějí strach a úzkost

Když nevíte, co se skládkou komunálního odpadu, můžete ji zapálit. Riskujete tím nanejvýš to, že pod vaším městem začnou hořet nevytěžená ložiska uhlí a inspirujete tvůrce filmových a herních hororů. Tak, jako se to stalo v pensylvánském městečku Centralia, jehož podzemí hoří už skoro šedesát let a dalších 250 ještě bude. Jakub Němec a Petr Musil si ke svému druhému dílu podcastového pořadu Postřehy z redakce pozvali svého kolegu Filipa Kalčáka. Kromě Centralie si novináři webu CNN Prima NEWS povídali i o dalších místech světa, po kterých se člověk úplně netouží procházet.

Náš podcast si můžete poslechnout také NA TOMTO ODKAZU, který funguje i jako rozcestník na různé podcastové platformy.

Po prvním dílu podcastu Postřehy z redakce, jehož tématem byla potravinová soběstačnost, jsme ve druhém díle opustili politiku a ekonomiku a zveme vás na procházku po místech, která jsou nezapomenutelná tím, že vás možná budou dalších pár nocí budit ze sna.

Krom hořící Centralie, které se ve svém textu věnoval kolega Filip Kalčák, dnešní host Postřehů z redakce, byla řeč i o rybářské vesničce v ústí řeky Catatumbo, kde uhodí přes milion blesků ročně, městě Nagoro na japonském ostrově Šikoku nebo tragickými událostmi poznamenaných místech z dob druhé světové války. A dostalo se i na nějaký ten osobní příběh. Z Brna.

Děkujeme za vaši přízeň a už nyní se můžete těšit na další díl, kterým se zase vrátíme k tématu o něco aktuálnějšímu – bude totiž věnovaný problematice nedostatku kvalitních řemeslníků.

Tagy: