reklama
CNN Prima News koncentrační tábor

koncentrační tábor

Výpis příspěvků ke štítku „koncentrační tábor“

Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a bývalý starosta Nových Lidic

13. listopadu 2021 14:19

Ve věku 83 let v sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.

Rasistické chování či koncentrační tábory z kostiček. Extremisté šíří nenávist i ve hrách

3. října 2021 10:12

Extremisté si našli nové útočiště, kde mohou šířit nenávist – počítačové hry. V populárních titulech jako Minecraft nebo Roblox vypátrali novináři a výzkumníci z BBC skupiny hráčů, které propagovaly antisemitismus, rasismus či homofobii. V jednom případě objevili i koncentrační tábor poskládaný z kostiček. Třebaže se autoři her snaží proti podobnému obsahu bojovat, ne vždy se jim podaří ho odhalit a odstranit.

V nacistickém bunkru našli mrtvou dívku. Může v tom mít prsty expřítel

9. srpna 2021 14:29

Šestadvacetiletou zdravotní sestru Biancu Simonovou nalezli mrtvou ve starém nacistickém bunkru z druhé světové války. Ten leží poblíž koncentračního tábora Sachsenhausen v severním Německu. Policisté případ vyšetřují, zatkli už i bývalého přítele zemřelé. Proč je vyšetřovateli považován za podezřelého, prozatím známo není. O případu informuje britský web The Mirror.

Novodobý koncentrační tábor, kde je zakázáno i číst. Navalnyj popsal své vězení

16. března 2021 11:06

Skutečný koncentrační tábor. Tak označil ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vězeňskou kolonii IK-2 v Pokrovu poblíž Moskvy, kde si odpykává trest za údajnou zpronevěru. Panují zde velmi tvrdá pravidla a vězni jsou podle něj mimořádně poslušní. Podle Navalného to může být i historií tábora, který má pověst místa, kde dozorci pravidelně bili trestance.

Němci budou soudit bývalého nacistického dozorce. Je mu sto let

9. února 2021 07:15

Němečtí žalobci obvinili stoletého bývalého dozorce z nacistického koncentračního tábora z podílu na 3 518 vraždách. Podle televize NDR je muž žijící nyní ve východoněmecké spolkové zemi Braniborsko podezřelý z „materiálního a úmyslného“ přispívání k vraždám v táboře, v němž zahynulo na sto tisíc lidí.

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí

27. ledna 2021 07:45

Není to jen koncentrační tábor, ale i čtyřicetitisícové město přilepené téměř ke zdem lágru. Na jediném katastru tak vlastně stojí dvě Osvětimi. Tu první zná celý svět jako továrnu na smrt, tu druhou téměř nikdo. Reportér CNN Prima NEWS navštívil obě Osvětimi v předvečer výročí osvobození (27. ledna 1945). Tábor je kvůli pandemii uzavřen pro turisty, město však žije dál a naplno jede i chemička, kterou tady založili nacisté.

Čína staví obří internační tábor pro blízké kontakty lidí nakažených COVID-19

20. ledna 2021 18:29

Čína staví monstrózní internační karanténní tábor, v němž bude místo pro více než čtyři tisíce lidí. Pokoje mají mít asi 18 metrů čtverečních a budou vybaveny toaletou, koupelnou, postelí, stolem a wi-fi připojením. Země začala tábor budovat tento měsíc poté, co desítky milionů občanů byly kvůli nákaze COVID-19 uvrženy do přísného lockdownu. Informoval o tom web CNN.

Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku

16. ledna 2021 14:30

I zdánlivě nevinná činnost, jako je sáňkování, může způsobit skandál, když se provozuje na nesprávném místě, jak tento týden zjistili v Německu. Ředitel tamního památníku Buchenwald, který se nachází na místě bývalého nacistického koncentračního tábora, si totiž postěžoval na místní nadšence, kteří si zimních radovánek užívali v jeho areálu a mimo jiné sáňkovali přes místa, kde se nacházejí hromadné hroby někdejších vězňů.

reklama