reklama
CNN Prima News koncentrační tábor

koncentrační tábor

Výpis příspěvků ke štítku „koncentrační tábor“

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí

Není to jen koncentrační tábor, ale i čtyřicetitisícové město přilepené téměř ke zdem lágru. Na jediném katastru tak vlastně stojí dvě Osvětimi. Tu první zná celý svět jako továrnu na smrt, tu druhou téměř nikdo. Reportér CNN Prima NEWS navštívil obě Osvětimi v předvečer výročí osvobození (27. ledna 1945). Tábor je kvůli pandemii uzavřen pro turisty, město však žije dál a naplno jede i chemička, kterou tady založili nacisté.

Čína staví obří internační tábor pro blízké kontakty lidí nakažených COVID-19

Čína staví monstrózní internační karanténní tábor, v němž bude místo pro více než čtyři tisíce lidí. Pokoje mají mít asi 18 metrů čtverečních a budou vybaveny toaletou, koupelnou, postelí, stolem a wi-fi připojením. Země začala tábor budovat tento měsíc poté, co desítky milionů občanů byly kvůli nákaze COVID-19 uvrženy do přísného lockdownu. Informoval o tom web CNN.

Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku

I zdánlivě nevinná činnost, jako je sáňkování, může způsobit skandál, když se provozuje na nesprávném místě, jak tento týden zjistili v Německu. Ředitel tamního památníku Buchenwald, který se nachází na místě bývalého nacistického koncentračního tábora, si totiž postěžoval na místní nadšence, kteří si zimních radovánek užívali v jeho areálu a mimo jiné sáňkovali přes místa, kde se nacházejí hromadné hroby někdejších vězňů.

Porotce Superstar přirovnávající Německo ke koncentračnímu táboru zinkasoval 350 tisíc eur

Slova o Německu jako koncentračním táboře v souvislosti s opatřeními v době pandemie koronaviru stála zpěváka Michaela Wendlera místo porotce v soutěži Německo hledá superstar. Televize RTL ho sice ze dne na den „propustila“, přesto za jeho účinkování již zaplatila 350 tisíc eur, v přepočtu devět milionů korun. A to z 18. řady odvysílala v úterý první díl.

Zpěvák přirovnal opatření ke koncentračním táborům. Nejen v Superstar skončil

„Koncentrační tábor Německo? Je to jednoduše opovážlivé, co si tato vláda dovoluje! Zavírání svobodných a nevinných lidí je proti lidské důstojnosti!“ Tyto věty napsal v úterý večer zpěvák a porotce soutěže Německo hledá superstar Michael Wendler na svůj účet služby Telegram. Ve středu ráno ho televize RTL propustila a její vedení rozhodlo, že z již natočených castingů vystříhá všechna Wendlerova vystoupení.

PODCAST Postřehy z redakce: Procházka po místech, která nahánějí strach a úzkost

Když nevíte, co se skládkou komunálního odpadu, můžete ji zapálit. Riskujete tím nanejvýš to, že pod vaším městem začnou hořet nevytěžená ložiska uhlí a inspirujete tvůrce filmových a herních hororů. Tak, jako se to stalo v pensylvánském městečku Centralia, jehož podzemí hoří už skoro šedesát let a dalších 250 ještě bude. Jakub Němec a Petr Musil si ke svému druhému dílu podcastového pořadu Postřehy z redakce pozvali svého kolegu Filipa Kalčáka. Kromě Centralie si novináři webu CNN Prima NEWS povídali i o dalších místech světa, po kterých se člověk úplně netouží procházet.

reklama