
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
koncentrační tábor
Výpis příspěvků ke štítku „koncentrační tábor“

Čína staví obří internační tábor pro blízké kontakty lidí nakažených COVID-19
Čína staví monstrózní internační karanténní tábor, v němž bude místo pro více než čtyři tisíce lidí. Pokoje mají mít asi 18 metrů čtverečních a budou vybaveny toaletou, koupelnou, postelí, stolem a wi-fi připojením. Země začala tábor budovat tento měsíc poté, co desítky milionů občanů byly kvůli nákaze COVID-19 uvrženy do přísného lockdownu. Informoval o tom web CNN.

Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
I zdánlivě nevinná činnost, jako je sáňkování, může způsobit skandál, když se provozuje na nesprávném místě, jak tento týden zjistili v Německu. Ředitel tamního památníku Buchenwald, který se nachází na místě bývalého nacistického koncentračního tábora, si totiž postěžoval na místní nadšence, kteří si zimních radovánek užívali v jeho areálu a mimo jiné sáňkovali přes místa, kde se nacházejí hromadné hroby někdejších vězňů.

Porotce Superstar přirovnávající Německo ke koncentračnímu táboru zinkasoval 350 tisíc eur
Slova o Německu jako koncentračním táboře v souvislosti s opatřeními v době pandemie koronaviru stála zpěváka Michaela Wendlera místo porotce v soutěži Německo hledá superstar. Televize RTL ho sice ze dne na den „propustila“, přesto za jeho účinkování již zaplatila 350 tisíc eur, v přepočtu devět milionů korun. A to z 18. řady odvysílala v úterý první díl.

Zpěvák přirovnal opatření ke koncentračním táborům. Nejen v Superstar skončil
„Koncentrační tábor Německo? Je to jednoduše opovážlivé, co si tato vláda dovoluje! Zavírání svobodných a nevinných lidí je proti lidské důstojnosti!“ Tyto věty napsal v úterý večer zpěvák a porotce soutěže Německo hledá superstar Michael Wendler na svůj účet služby Telegram. Ve středu ráno ho televize RTL propustila a její vedení rozhodlo, že z již natočených castingů vystříhá všechna Wendlerova vystoupení.

Uvěznění Severokorejci pijí vodu s popelem svých spoluvězňů
Severokorejští vězni jsou nuceni pít vodu s popelem svých mrtvých spoluvězňů. Ukázala to výpověď jednoho z přeživších z koncentračního tábora Chongori, který se podělil o hrůzné zážitky s neziskovou organizací Komise pro lidská práva v Severní Koreji sídlící ve Washingtonu.

PODCAST Postřehy z redakce: Procházka po místech, která nahánějí strach a úzkost
Když nevíte, co se skládkou komunálního odpadu, můžete ji zapálit. Riskujete tím nanejvýš to, že pod vaším městem začnou hořet nevytěžená ložiska uhlí a inspirujete tvůrce filmových a herních hororů. Tak, jako se to stalo v pensylvánském městečku Centralia, jehož podzemí hoří už skoro šedesát let a dalších 250 ještě bude. Jakub Němec a Petr Musil si ke svému druhému dílu podcastového pořadu Postřehy z redakce pozvali svého kolegu Filipa Kalčáka. Kromě Centralie si novináři webu CNN Prima NEWS povídali i o dalších místech světa, po kterých se člověk úplně netouží procházet.

Podzemní chodby u koncentračního tábora Rabštejn využívali nacisté i sovětská vojska
Rabštejské údolí bylo za protektorátu obehnáno ostnatým drátem. Ovšem jeho tajemství se skrývá v podzemních chodbách. Jakkoliv to může znít divně, do podzemí tajné továrny na letecké součástky, tedy do štol, které rubali vězni koncentračního tábora Rabštejn, se dá vejít naprosto bez problémů.