Podvod za desítky tisíc. Lidé si objednali vánoční cukroví, ale nic jim nepřišlo

Vánoční loupež zatím bez dopadení pachatele. Desítky lidí si na internetu objednaly cukroví, ale nic jim nedorazilo. Celou věc vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, poškozených stále přibývá a škoda jde zatím do desítek tisíc korun.

Koupit cukroví místo pečení vlastního je v poslední době poměrně běžná věc. Inzerátů, které cukroví nabízejí, je opravdu mnoho. Vidinou, že ušetří čas, který místo v kuchyni s cukrovím stráví jinde, se nechala zlákat i Petra Kubinová. Přestože cukroví objednávala s předstihem, do této chvíle ho nemá.

„Zaplatila jsem celou částku za 4 kila 1 120 korun s tím, že se Jiříkova kuchyně ozve a bude nás kontaktovat. Plán byl, že zakázky rozvezou mezi 18. a 22. prosincem,“ popsala paní Kubinová.

Podvodná adresa a trestní stíhání

Podle webových stránek by Jiříkova kuchyně měla sídlit v Rybné ulici v centru Prahy. Na adrese ale sídlí stovka firem. A zbytečné je volat i na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách. Celou věcí se tak už začala zabývat i policie, které se postupně jednotliví poškození hlásí.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem podvodného prodeje cukroví na internetu. V současné chvíli evidujeme více než 80 poškozených a celková škoda byly vyčíslena na přibližně 40 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského úseku Policie ČR Eva Kropáčová.

Čísla navíc nemusí být konečná, protože na facebookových stránkách se stížnosti na společnost stále kupí. Ne všichni poškození ale incident na policii ohlásili.

Tagy:
kuchyně Jaroslav Kasnar policie Policie ČR Vánoce podvod Praha vánoční cukroví Eva Kropáčová Jiříkova kuchyně Policie České republiky