reklama

Podvod za desítky tisíc. Lidé si objednali vánoční cukroví, ale nic jim nepřišlo

Vánoční loupež zatím bez dopadení pachatele. Desítky lidí si na internetu objednaly cukroví, ale nic jim nedorazilo. Celou věc vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, poškozených stále přibývá a škoda jde zatím do desítek tisíc korun.

reklama

Koupit cukroví místo pečení vlastního je v poslední době poměrně běžná věc. Inzerátů, které cukroví nabízejí, je opravdu mnoho. Vidinou, že ušetří čas, který místo v kuchyni s cukrovím stráví jinde, se nechala zlákat i Petra Kubinová. Přestože cukroví objednávala s předstihem, do této chvíle ho nemá.

„Zaplatila jsem celou částku za 4 kila 1 120 korun s tím, že se Jiříkova kuchyně ozve a bude nás kontaktovat. Plán byl, že zakázky rozvezou mezi 18. a 22. prosincem,“ popsala paní Kubinová.

Podvodná adresa a trestní stíhání

Podle webových stránek by Jiříkova kuchyně měla sídlit v Rybné ulici v centru Prahy. Na adrese ale sídlí stovka firem. A zbytečné je volat i na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách. Celou věcí se tak už začala zabývat i policie, které se postupně jednotliví poškození hlásí.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem podvodného prodeje cukroví na internetu. V současné chvíli evidujeme více než 80 poškozených a celková škoda byly vyčíslena na přibližně 40 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského úseku Policie ČR Eva Kropáčová.

Čísla navíc nemusí být konečná, protože na facebookových stránkách se stížnosti na společnost stále kupí. Ne všichni poškození ale incident na policii ohlásili.

K tématu

Tagy: Jaroslav Kasnar Policie ČR Vánoce podvod vánoční cukroví Eva Kropáčová Jiříkova kuchyně

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama