reklama

Podvod za desítky tisíc. Lidé si objednali vánoční cukroví, ale nic jim nepřišlo

Vánoční loupež zatím bez dopadení pachatele. Desítky lidí si na internetu objednaly cukroví, ale nic jim nedorazilo. Celou věc vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, poškozených stále přibývá a škoda jde zatím do desítek tisíc korun.

reklama

Koupit cukroví místo pečení vlastního je v poslední době poměrně běžná věc. Inzerátů, které cukroví nabízejí, je opravdu mnoho. Vidinou, že ušetří čas, který místo v kuchyni s cukrovím stráví jinde, se nechala zlákat i Petra Kubinová. Přestože cukroví objednávala s předstihem, do této chvíle ho nemá.

„Zaplatila jsem celou částku za 4 kila 1 120 korun s tím, že se Jiříkova kuchyně ozve a bude nás kontaktovat. Plán byl, že zakázky rozvezou mezi 18. a 22. prosincem,“ popsala paní Kubinová.

Podvodná adresa a trestní stíhání

Podle webových stránek by Jiříkova kuchyně měla sídlit v Rybné ulici v centru Prahy. Na adrese ale sídlí stovka firem. A zbytečné je volat i na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách. Celou věcí se tak už začala zabývat i policie, které se postupně jednotliví poškození hlásí.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem podvodného prodeje cukroví na internetu. V současné chvíli evidujeme více než 80 poškozených a celková škoda byly vyčíslena na přibližně 40 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského úseku Policie ČR Eva Kropáčová.

Čísla navíc nemusí být konečná, protože na facebookových stránkách se stížnosti na společnost stále kupí. Ne všichni poškození ale incident na policii ohlásili.

K tématu

Tagy: Jaroslav Kasnar Policie ČR Vánoce podvod vánoční cukroví Eva Kropáčová Jiříkova kuchyně

Další hlavní zprávy

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama