reklama

Podvod za desítky tisíc. Lidé si objednali vánoční cukroví, ale nic jim nepřišlo

Vánoční loupež zatím bez dopadení pachatele. Desítky lidí si na internetu objednaly cukroví, ale nic jim nedorazilo. Celou věc vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, poškozených stále přibývá a škoda jde zatím do desítek tisíc korun.

reklama

Koupit cukroví místo pečení vlastního je v poslední době poměrně běžná věc. Inzerátů, které cukroví nabízejí, je opravdu mnoho. Vidinou, že ušetří čas, který místo v kuchyni s cukrovím stráví jinde, se nechala zlákat i Petra Kubinová. Přestože cukroví objednávala s předstihem, do této chvíle ho nemá.

„Zaplatila jsem celou částku za 4 kila 1 120 korun s tím, že se Jiříkova kuchyně ozve a bude nás kontaktovat. Plán byl, že zakázky rozvezou mezi 18. a 22. prosincem,“ popsala paní Kubinová.

Podvodná adresa a trestní stíhání

Podle webových stránek by Jiříkova kuchyně měla sídlit v Rybné ulici v centru Prahy. Na adrese ale sídlí stovka firem. A zbytečné je volat i na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách. Celou věcí se tak už začala zabývat i policie, které se postupně jednotliví poškození hlásí.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem podvodného prodeje cukroví na internetu. V současné chvíli evidujeme více než 80 poškozených a celková škoda byly vyčíslena na přibližně 40 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského úseku Policie ČR Eva Kropáčová.

Čísla navíc nemusí být konečná, protože na facebookových stránkách se stížnosti na společnost stále kupí. Ne všichni poškození ale incident na policii ohlásili.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama