reklama

Podvod za desítky tisíc. Lidé si objednali vánoční cukroví, ale nic jim nepřišlo

Vánoční loupež zatím bez dopadení pachatele. Desítky lidí si na internetu objednaly cukroví, ale nic jim nedorazilo. Celou věc vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, poškozených stále přibývá a škoda jde zatím do desítek tisíc korun.

reklama

Koupit cukroví místo pečení vlastního je v poslední době poměrně běžná věc. Inzerátů, které cukroví nabízejí, je opravdu mnoho. Vidinou, že ušetří čas, který místo v kuchyni s cukrovím stráví jinde, se nechala zlákat i Petra Kubinová. Přestože cukroví objednávala s předstihem, do této chvíle ho nemá.

„Zaplatila jsem celou částku za 4 kila 1 120 korun s tím, že se Jiříkova kuchyně ozve a bude nás kontaktovat. Plán byl, že zakázky rozvezou mezi 18. a 22. prosincem,“ popsala paní Kubinová.

Podvodná adresa a trestní stíhání

Podle webových stránek by Jiříkova kuchyně měla sídlit v Rybné ulici v centru Prahy. Na adrese ale sídlí stovka firem. A zbytečné je volat i na telefonní číslo, které je uvedené na webových stránkách. Celou věcí se tak už začala zabývat i policie, které se postupně jednotliví poškození hlásí.

„Mohu potvrdit, že se zabýváme případem podvodného prodeje cukroví na internetu. V současné chvíli evidujeme více než 80 poškozených a celková škoda byly vyčíslena na přibližně 40 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu,“ řekla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražského úseku Policie ČR Eva Kropáčová.

Čísla navíc nemusí být konečná, protože na facebookových stránkách se stížnosti na společnost stále kupí. Ne všichni poškození ale incident na policii ohlásili.

Tagy:
Jaroslav Kasnar Policie ČR Vánoce podvod vánoční cukroví Eva Kropáčová Jiříkova kuchyně
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama