CNN Prima News podvody

podvody

Výpis příspěvků ke štítku „podvody“

Pozor na vánoční podvody. Zloději se vydávají za ministerstvo i Lidl. Jak se nenachytat?

20. prosince 2022 06:45

S krizí roste nepozornost. V kombinaci s vánočním shonem tak internetoví podvodníci čekají hotové žně. Jen za posledních pár měsíců se vyrojily stovky falešných stránek. Některé lákaly na bezkonkurenční slevy, jiné se zase vydávaly za stránky ministerstev a nabízely sociální dávky. Na to vše lidé v nepříznivé ekonomické situaci slyší, malá chvilka nepozornosti je ale může vyjít hodně draho. Jak se nestat obětí předvánočních internetových podvodů?

Chtěla romantiku, je bez peněz. Žena popsala, jak ji „voják na misi“ připravil o statisíce

15. ledna 2022 13:24

Paní Barboře ze Zlínska se v osobním životě příliš nedařilo. Po rozvodu měla problémy navázat vážný vztah, pandemie koronaviru navíc posílila její pocit osamělosti. V tom se jí ozval „americký voják s českými kořeny“, který jí po několika týdnech plných lichotek slíbil společnou budoucnost a pohádkové jmění. A to byl moment, kdy z ní vylákal více než čtvrt milionu korun. Prozření, že byla podvedena, přišlo příliš pozdě. Žena redakci CNN Prima NEWS podrobně popsala, jak se celý podvod odehrál.

Podnikatel Zadeh se po letech přiznal k daňovým podvodům. Snížil se mu trest na 9 let

7. října 2021 17:11

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh si v daňové kauze s žalobcem vyjednal po přiznání souhrnný trest devět let vězení a peněžitý trest 17 milionů korun. Dohodou o vině a trestu se bude Krajský soud v Brně zabývat 11. října. Ve čtvrtek to řekl státní zástupce Aleš Sosík. Zadeh už za mřížemi strávil asi 6,5 roku, část ve vazbě, následně si začal odpykávat osmiletý trest v související věci.

Stáčení kilometrů nevyhynulo. Kvůli zkresleným údajům můžete přeplatit až o čtvrtinu

1. dubna 2021 20:15

Obchodníci s ojetými auty nemají obecně moc dobrou pověst a statistiky hodnotící procento nezákonně omlazených aut dávají skeptikům bohužel za pravdu. Když uvážíme, že v průběhu deseti let prodáváme staré a kupujeme novější auto v průměru dvakrát až třikrát, riziko koupě vozidla s nelegální úpravou kilometrů se blíží téměř jistotě.

Podvody a manipulace. Trump na volebním mítinku v Georgii znovu popřel svoji porážku

6. prosince 2020 05:28

Americký prezident Donald Trump ve svém projevu před voliči v Georgii znovu zopakoval, že prezidentské volby byly podle něj poznamenány rozsáhlými podvody, informuje dnes agentura Reuters. Současný šéf Bílého domu stále odmítá upustit od nepodložených tvrzení, že jeho vyzývatel ve volbách, demokrat Joe Biden, zvítězil díky podvodům.

Falešné vakcíny proti koronaviru mohou ohrozit zdraví i životy, varuje Interpol

2. prosince 2020 12:54

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru SARS-CoV2, varovala své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost může být podle Interpolu v ohrožení nejen kvůli falešným internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě organizace.