CNN Prima News pohovor

pohovor

Výpis příspěvků ke štítku „pohovor“

Jste v práci nespokojení? Poradíme vám, jak o problému mluvit se šéfem

Rozladění nebo nespokojenost v práci čas od času zažíváme snad všichni. Nepříjemné pocity vyvolané plněním pracovních úkolů by ale neměly přerůst únosnou mez. Každý z nás by si měl dokázat najít způsob, jak kompenzovat nahromaděný stres. Někdy ale ani všechna naše snaha nestačí a dlouhodobé napětí si vybere svoji daň v podobě demotivace a nechuti k práci. Pokud už má člověk pocit, že nevidí světlo na konci tunelu, může být vhodným řešením rozhovor se šéfem. Ostatně je tím nejpovolanějším, kdo může situaci ovlivnit.

Jak si říct o povýšení a dočkat se ho? Sami musíte cítit, že na něj máte

Roky se snažíte, svědomitě plníte všechny zadané úkoly, přinášíte nové nápady, pracujete přesčas, jezdíte na služební cesty, práci si berete i domů. A očekáváte, že za to přijde kýžená odměna. Ideálně v podobě povýšení. Někdo má štěstí a skutečně se dočká. Většina lidí se ale musí přihlásit sama. Jak si ale o povýšení říct a jak ho také skutečně dosáhnout?

Hamáček: Evakuovaní Afghánci chtějí v Česku zůstat. Migrační vlna se k nám ale neblíží

Většina Afghánců evakuovaných do České republiky by si představovala svoji budoucnost v Česku, protože se zemí nějakou formou spolupracovali. Na pondělní tiskové konferenci to řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Úřady s Afghánci stále vedou pohovory. Česko zatím nemá signály, že by se k nám blížila migrační vlna. Má však připraveny plány pro případ nutnosti uzavřít část hranice či zavést kontroly.