reklama

Jak probíhá očkování proti koronaviru? Začíná pohovorem a končí v čekárně

Léty prověřená očkování mohou mít někdy za následek vedlejší účinky. Zdravotníci jsou proto v případě vakcinace proti koronaviru dvakrát obezřetní a ještě před očkováním probíhá kontrola u lékaře.

reklama

Celý proces očkování proti koronaviru začíná jednoduchým pohovorem. Především otázkou, jak se pacient cítí. Právě tímto dotazem odstartovalo i očkování Michala Zikána, přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnice na Bulovce.

K tématu

„Před samotným očkováním se uskutečnil krátký pohovor s lékařem, který kontroloval, zda u mě nejsou nějaké kontraindikace, tedy nějaké nemoci nebo akutní problémy, které by bránily očkování,“ vysvětluje Zikán.

Následně profesor vystál frontu na vakcinaci. V očkovacím centru v Nemocnici na Bulovce v neděli čekaly desítky lidí. V průběhu dne se právě zde naočkovalo asi dvě stě zdravotníků.

Na očkování se v nemocnici zatím přihlásila zhruba polovina personálu. Zbytek podle vedení Bulovky zatím vyčkává, až vakcínu dostane více lidí. Podle lékařů se ale rozhodně není čeho bát.

„Očkování každý z nás v životě prodělal mnoho. Také jsem se bál, ale zhruba v první třídě jsem se toho strachu zbavil. Rozhodně všem ve své rodině doporučuji, aby se očkovali,“ zdůrazňuje Zikán.

Po očkování pak musí člověk ještě alespoň půl hodiny zůstat v čekárně. Kdyby se mu přihoršilo, zdravotnický personál se o něj postará.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama