reklama

Jak probíhá očkování proti koronaviru? Začíná pohovorem a končí v čekárně

Léty prověřená očkování mohou mít někdy za následek vedlejší účinky. Zdravotníci jsou proto v případě vakcinace proti koronaviru dvakrát obezřetní a ještě před očkováním probíhá kontrola u lékaře.

reklama

Celý proces očkování proti koronaviru začíná jednoduchým pohovorem. Především otázkou, jak se pacient cítí. Právě tímto dotazem odstartovalo i očkování Michala Zikána, přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnice na Bulovce.

K tématu

„Před samotným očkováním se uskutečnil krátký pohovor s lékařem, který kontroloval, zda u mě nejsou nějaké kontraindikace, tedy nějaké nemoci nebo akutní problémy, které by bránily očkování,“ vysvětluje Zikán.

Následně profesor vystál frontu na vakcinaci. V očkovacím centru v Nemocnici na Bulovce v neděli čekaly desítky lidí. V průběhu dne se právě zde naočkovalo asi dvě stě zdravotníků.

Na očkování se v nemocnici zatím přihlásila zhruba polovina personálu. Zbytek podle vedení Bulovky zatím vyčkává, až vakcínu dostane více lidí. Podle lékařů se ale rozhodně není čeho bát.

„Očkování každý z nás v životě prodělal mnoho. Také jsem se bál, ale zhruba v první třídě jsem se toho strachu zbavil. Rozhodně všem ve své rodině doporučuji, aby se očkovali,“ zdůrazňuje Zikán.

Po očkování pak musí člověk ještě alespoň půl hodiny zůstat v čekárně. Kdyby se mu přihoršilo, zdravotnický personál se o něj postará.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Požáry

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

  • Aktualizováno

V Nymburku ve středu večer hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici je zastaven. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Nikdo není zraněný. Požár dostali ve 21 hodin pod kontrolu, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Provoz vlaků by se měl obnovit kolem 22. hodiny.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Hamáček odletí do Moskvy vyjednávat o Sputniku. Od Dánska chce koupit AstraZenecu
Další články
reklama
reklama