Bitka kvůli ženě na Broumovsku skončila smrtí: Polák zabil kamaráda, má si odsedět 6 let

Bitka řemeslníků

Zachoval se rytířsky, jenže se při tom dopustil zabití. Zastal se přítelkyně kamaráda, jenže toho muž z Polska zřídil tak, že následkem jeho útoku zemřel. Podle soudu má řemeslník za neúmyslné zabití nyní strávit za mřížemi šest let. Verdikt senátu však není pravomocný.

Drama se odehrálo letos v červnu na Broumovsku. Oba řemeslníci se dobře znali a spolupracovali na rekonstrukci bytu. Jenže 50letý poškozený muž se již delší dobu choval hrubě ke své o pět let mladší přítelkyni, a to zvlášť v opilosti. Jeho chování přivádělo do varu obžalovaného Poláka.

K TÉMATU: Muž téměř umučil parťáka, nyní stanul před soudem. Vyšetřování zkomplikovala ztráta paměti

Toho dne spolu popíjeli, když v tom se Čech opět „předvedl“ v tom nejhorším světle. Hrubé manýry směrem k přítelkyni vyprovokovaly cizince k tomu, že se jí před českým partnerem zastal. Se svým rytířským záměrem to však přehnal.

Zmlátil kamaráda v takové míře, že mu způsobil četná vážná zranění nejen na hlavě, ale i po celém těle. Zlomil mu několik žeber, prorazil plíci a způsobil různé podlitiny a tržné rány. „Podstatný vliv mělo požívání alkoholu ze strany poškozeného i obžalovaného,“ uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Cizinec zbitého muže ponechal na místě svému osudu. Když se k němu ale druhý den vrátil, s hrůzou zjistil, že jeho kamarád na následky zranění zemřel. Snažil se mu pomoci, ale marně. Na místo tedy přivolal policii. „Jednalo se o čin, který nechtěl spáchat, navíc byl vyprovokován. Jednalo se o člověka, kterého dobře znal, tedy je celou situací velice silně zasažen,“ sdělil obhájce obžalovaného Tomáš Pertot s tím, že jeho klient svého činu velmi lituje a s kriminalisty spolupracoval. Před soudem učinil prohlášení viny, což projednávání případu zjednodušilo a značně urychlilo.

Obžalovaný svého činu již od začátku litoval

Polákovi původně hrozil za ublížení na zdraví s následkem smrti trest v rozmezí 8 až 16 let, ale kvůli polehčujícím okolnostem státní zástupkyně navrhla trest pod spodní hranicí zákonné trestní sazby. „Je třeba přihlédnout i k tomu, že pan obžalovaný zaprvé přiznal vinu, zadruhé se na něj hledí, jako by trestán nebyl, má rodinné zázemí. Přihlédli jsme i k charakteru trestné činnosti, byť škodlivý následek je smrt poškozeného,“ zaznělo ve středu u soudu v rozsudku. Cizinci soud uložil šestiletý trest ve věznici s ostrahou.

„Dle mého názoru je rozsudek ve výši, která odpovídá okolnostem spáchaného činu. Sám klient vnímá verdikt stejně, protože celé situace od počátku velice litoval, a dokonce to byl právě on, kdo zavolal policii na místo činu,“ podotkl obhájce Tomáš Pertot. Dodal, že obžalovaný si sice vzal lhůtu na rozmyšlenou, ale s největší pravděpodobností trest přijme. Lhůtu si ponechala i státní zástupkyně.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Družku ubil na Jičínsku k smrti, soud tak brutální případ nepamatuje. Muž dostal tvrdý trest

Tagy: